Borussia Dortmund przegrała z Hamburgiem SV 1-4 (1-2) w meczu 21 kolejki niemieckiej Bundesligi. Robert Lewandowski zdobył pierwszą bramkę, później lepsi okazali się goście, którzy rozbili BVB bez Reusa i Goetzego w składzie!

Reprezentant Polski zdobył bramkę w 17′ minucie spotkania, jednak gospodarze nie cieszyli się zbyt długo z prowadzenie ponieważ minutę później bramkę dla gości zdobył znany Polskim kibicom Ekstraklasy Artjom Rudnevs.

W 26′ minucie bramkę dla gości zdobył Son i do przerwy wynik spotkania nie uległ zmianie. Niestety dla Roberta nie był to dobry mecz, ponieważ w 31′ minucie spotkania został ukarany kontrowersyjną czerwoną kartką za faul.

W drugiej połowie drugą swoją bramkę dołożył Artjom Rudnevs i było już 1-3! Słabo spisująca się Borussia straciła jeszcze jedną bramkę w końcówce spotkania i ostatecznie przegrała mecz 1-4.

Borussia Dortmund – Hamburger SV 1:4 (1:2)