BVB deklasuje w Hamburgu. Aubameyang show!

facebook.com/BVB.News

Reprezentant Gabonu Pierre Emerick-Aubameyang z pewnością znajdzie się na większości okładek gazet sportowych w Niemczech. Cztery bramki oraz jedna asysta dały jego Borussii pewne zwycięstwo nad Hamburgerem SV 5-2.

Mecz fantastycznie ułożył się dla gości z Dortmundu. Szybko strzelony gol przez wspomnianego już Aubameyanga dał drużynie Thomasa Tuchela dużo pewności siebie. Gabończyk potrzebował zaledwie 27 minut na skompletowanie hat-tricka. Borussia całkowicie zdominowała pierwszą połowę spotkania na Volksparkstadionie. Trybuny swoimi gwizdami oraz okrzykami dawały jasno do zrozumienia zespołowi Hamburga, że są kibice są mocno rozgoryczeni fatalnym startem sezonu.

Druga połowa zaczęła się tak samo jak pierwsza, czyli od trafienia Aubameyanga. Gabończyk wykorzystał podanie od Christiana Pulisicia i celnym strzałem z około 15 metra zaskoczył golkipera gospodarzy. Hamburg odpowiedział w 56. minucie trafieniem Nicolaia Mullera, lecz było to zdecydowanie za mało, by myśleć o odrobieniu strat. W 75. minucie Aubameyang dołożył asystę do swojego dorobku. Jego podanie skutecznie na bramkę zamienił Ousmane Dembele. Ostatnim akordem tego spotkania było drugie trafienie gospodarzy, również autorstwa Nicolaia Mullera.

Cały mecz w drużynie żółto-czarnych rozegrał Łukasz Piszczek. Borussia Dortmund odrobiła dwa punkty do Bayernu, który zremisował u siebie z zespołem Hoffenheim 1-1. Obecnie ekipa Thomasa Tuchela traci 6 punktów do lidera z Bawarii.

Hamburger SV- Borussia Dortmund 2:5(0:3)

0:1 Aubameyang 3′

0:2 Aubameyang 23′

0:3 Aubameyang 27′

0:4 Aubameyang 48′

1:4 Muller 56′

1:5 Dembele 75′

2:5 Muller 81′