Bundesliga: Zwycięstwo Aptekarzy, Schalke grało przez 86 minut w osłabieniu

facebook.com/bayer04leverkusen

W meczu kończącym 14. kolejkę niemiecką Bundesligę Schalke Gelsenkirchen przegrało na własnym stadionie z Bayerem Leverkusen 1:0. Gospodarze od czwartej minuty grali w dziesięciu.

Na Veltins Arena bardzo długo utrzymywał się bezbramkowy remis. Dopiero minutę przed końcem regulaminowego czasu gry goście po strzale Stefana Kiesslinga wyszli na prowadzenie. Były król strzelców Bundesligi strzelił dopiero pierwszą bramkę w tym sezonie.

Ta porażka dla Schalke jest druga z rzędu. Z kolei dla Bayeru jest to drugi mecz bez przegranej oraz pierwsze zwycięstwo od trzech spotkań.

W następnej serii spotkań Schalke ponownie zagra na własnym stadionie. Tym razem gościć będzie piłkarzy z Freiburga, a Aptekarze podejmować będą Ingolstadt.

11.12.2016, godz. 17:30 Schalke Gelsenkirchen – Bayer Leverkusen 0:1 (0:0)