Bundesliga: Wzorowa skuteczność RB Lipsk! Kolonia bezradna na Red Bull Arena

Vitalii Vitleo / Shutterstock.com

W pierwszym spotkaniu 22. kolejki niemieckiej Bundesligi RB Lipsk podejmowała ekipę z Kolonii. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3:1, a na listę strzelców wpisali się Christopher Nkunku, Dani Olmo i Angelino. Dla gości honorowo trafił Tim Lemperle w końcówce meczu.

To spotkanie należy skatalogować do folderu o nazwie “specyficzne”. Dlaczego? Wynik to jedna sprawa, bowiem 4. bramki w meczu zrobiły spore show. Jednak patrząc na ogólne statystyki to możemy się zastanawiać, co piłkarze chcieli nam konkretnie zaproponować. Pierwsza połowa pod względem oddanych strzałów była istną katastrofą. Dwa strzały, po jednym od każdej ze stron, z tą różnicą, że Lipsk przymierzył celnie i trafił do siatki, a Kolonia nie. W 25. minucie gry Christopher Nkunku wykorzystał jedyną doskonałą okazję dla swojego zespołu. Piłkarz precyzyjnie uderzył z rzutu wolnego i nie dał żadnych szans Marvinowi Schwabe. Gospodarze mieli spory procent posiadania piłki do przerwy, jednak na nic więcej nie było ich stać.

Druga połowa wyglądała zupełnie inaczej. W dużej mierze to Kolonia przejęła inicjatywę i dążyła do jak najszybszego wyrównania stanu meczu. Niestety zanim na dobre zdołali się rozpędzić, to nie było już czego odrabiać. Sprawę przed 60. minutą zamknęli Dani Olmo, a także Angelino. W zaledwie trzy minuty gospodarze pozbawili jakichkolwiek szans na chociażby punkt ekipę przyjezdną. Prowadzenie podwyższył Hiszpan po indywidualnym odbiorze piłki, a następnie posłaniu strzału nie do obrony dla Schwabe. Chwilę później w to samo miejsce trafił Angelino, który po otrzymaniu podania oddał celny mierzony strzał, z którym bramkarz także nie miał szans sobie poradzić. Kolonia wiedziała, że nic nie uda im się na Red Bull Arenie ugrać. W doliczonym czasie gry przypudrowali lekko wynik dzięki trafieniu świeżo wprowadzonemu na plac gry Tim Lemperle. Zawodnik otrzymał piłkę po wrzutce z rzutu rożnego, a następnie posłał ją między słupki.