Bundesliga: Świetny występ Gikiewicza. Wygrana Schalke!

WMPZPN

W pierwszy meczu 13. kolejki Bundesligi Schalke podejmowało u siebie Union Berlin. Po wyrównanym spotkaniu goście ulegli gospodarzom 2:1 po golu w końcówce.

Piłkarze z Gelsenkirchen przystępowali do tego spotkania z 5. miejsca. Przed trzynastą kolejką mieli 22 punkty. Ich przeciwnik, czyli Union zajmował przed tą kolejką 11. miejsce z dorobkiem szesnastu punktów. Drużyna z Berlina jest najwyżej w tabeli pośród beniaminków ligi niemieckiej.

Już w czwartej minucie dobrą okazję mieli goście. Marcus Ingvartsen strzelił z środkowej części pola karnego, jednak jego strzał został zablokowany. Ofensywny gracz Unionu mógł żałować zmarnowanej szansy na bramkę. Piłka po zblokowaniu wypadła na rzut rożny, jednak z tego stałego fragmentu gry wiele nie wynikło.

Kilka chwil później ponownie do głosu doszedł Union. Widać, że Bundesliga nie sprawia żadnych kompleksów beniaminkowi, ponieważ goście nacierali od początku spotkania. Tym razem próbę podjął Marius Bulter, który uderzył z okolic “szesnastki”. Jego strzał został jednak przyćmiony przez znakomitą paradę Alexandra Nubela.

Początek meczu zdecydowanie należał do Unionu, ale bramkę pierwsze strzeliło Schalke. W 23. minucie Benito Raman doskonale strzelił z okolic 16. metra pola karnego i pokonał Rafała Gikiewicza, który pozostał bez szans.

W 29. minucie głową uderzał Sebastian Andersson. Kolejny raz lepszy okazał się Alexander Nubel, który świetnie zatrzymał strzał zawodnika gości.

Sześć minut później Matija Nastasic – obrońca Schalke sfaulował w polu karnym jednego z napastników Unionu. Arbiter tego spotkania podyktował rzut karny, a jedenastkę na gola zamienił Marcus Ingvartsen.

W doliczonym czasie pierwszej części meczu Rafał Gikiewicz pokazał, że Bundesliga to jest jego miejsce. Ozan Kabak próbował z bliska pokonać polskiego golkipera, jednak ten wykazał się imponującą interwencją, która zniweczyła jego plany.

Druga część spotkania była bardzo wyrównana. Zarówno gospodarze, jak i goście stworzyli sobie groźne sytuacje, lecz lepsi okazywali się bramkarze przeciwnych ekip.

W końcówce spotkania Suat Serdar otrzymał prostopadłe podanie od Anime Harita i strzelił w prawy dolny róg bramki pokonując Rafała Gikiewicza. Schalke zdecydowanie zasłużyło na tego gola. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla Schalke.

Veltins Arena (Gelsenkirchen) 29.11.2019, godz. 20:30

Schalke – Union Berlin 2:1

23′ Benito Raman, 36′ Marcus Ingvartsen (Rzut Karny), 87′ Suat Serdar

Żółte kartki: 21′ Schlotterbeck, 38′ Andersson, 42′ Hubner, 69′ Friedrich, 90′ McKennie

Schalke: Nübel (c) – Kenny, Kabak, Nastasic, Oczipka – Serdar, Mascarell – Caligiuri, McKennie, Harit (90+1′ Becker) – Raman (84′ Kutucu)

Union Berlin: Gikiewicz – Freidrich, Subotic, Schlotterbeck (27′ Hubner) – Trimmel (c), Gentner, Andrich, Lenz – Ingvartsen, Bülter (70′ Becker) – Andersson (86′ Ujah)