Bundesliga: Sensacja na zakończenie 18. serii spotkań

facebook.com/S04

W spotkaniu zamykającym 18. kolejkę niemieckiej Bundesligi doszło do sensacji. W Gelsenkirchen miejscowe Schalke przegrało z Werderem Brema 1:3, mimo, że prowadzili praktycznie od początku spotkania.

Wynik meczu już w czwartej minucie otworzył Joel Matip, dla którego była to trzecia bramka w sezonie. Na dwie minuty przed przerwą wyrównał Clemens Fritz. Dla 36-letniego byłego reprezentanta Niemiec była to premierowa bramka w bieżącym sezonie. Dziewięć minut po zmianie stron po strzale Claudio Pizarro na prowadzenie wyszli goście. Były gwiazdor Bayernu Monachium mimo 38. lat na karku ma już na swoim koncie trzy trafienia. Wynik meczu na minutę przed końcem ustalił Nigeryjczyk Anthony Ujah. 26-letni napastnik strzelił swoją ósmą bramkę.

W tabeli podopieczni Andre Breitenreitera z dorobkiem dwudziestu siedmiu punktów zajmują szóste miejsce, a Werder z osiemnastoma punktami jest szesnasty. W następnej serii spotkań S04 w Darmstadt z beniaminkiem, natomiast Bremeńczycy podejmować będą Herthę. Oba spotkania odbędą się w sobotę o godzinie 15.30.

24.01.2016, godz. 17:30 Schalke 04 Gelsenkirchen – Werder Brema 1:3 (1:1)
1:0 Joel Matip (4′)
1:1 Clemens Fritz (43′)
1:2 Claudio Pizarro (54′)
1:3 Anthony Ujah (89′)
żółte kartki: Sead Kolasinac – Florian Grillitsch, Zlatko Junuzović, Claudio Pizarro