Bundesliga: Ribery bohaterem Bayernu

Franck Ribery&Rafinha

twitter.com/FCBayernEN

W hicie 16. kolejki Bundesligi Bayern Monachium po bramce Ribery’ego pokonał RB Lipsk 1-0.

Spotkanie Bayern – Lipsk było hitem 16. Kolejki Bundesligi. Wszyscy ostrzyli sobie zęby na pojedynek napastników Robert Lewandowski kontra Timo Werner. Polak, który od kilku lat jest napastnikiem klasy światowej, kontra młody Niemiec aspirujący do tego grona.

Na konferencji przed meczem Niko Kovac odniósł się do zespołu z Lipska porównując go do Liverpoolu. Zespół z Anglii będzie przeciwnikiem Monachijczyków w 1/8 Ligi Mistrzów.

− Lipsk ma podobny plan na grę jak Liverpool. Uwielbiają pressować swoich rywali i uderzać w obronę rywali szybkimi atakami. Mimo wszystko nie można do końca porównywać obu zespołów. Musimy postarać się wyeliminować ich mocne strony. Jeśli to zrobimy, to mamy spore szanse na zwycięstwo. Musimy ich jutro zdominować, ale i podejść do naszych rywali z szacunkiem.

W 24. minucie szansę na zdobycie bramki miał Lewandowski, ale na jego nieszczęście jeszcze piłkę obronił bramkarz.Kilka minut przed przerwą blisko bramki byli goście, ale strzał obrońcy trafił w poprzeczkę.

W 79. Minucie bramkę mógł zdobyć Bayern, piłkę dośrodkował Muller, Lewandowski zgrał do Kimmicha, ale jego strzał został w fantastyczny sposób obroniony przez Gulasciego. W 83. Minucie Bayern wreszcie dopiął swego, najpierw pokonać bramkarza gości próbował Sanches, piłka trafiła jeszcze do Ribery’ego, który położył na boisku obrońców i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Szybko próbował odpowiedzieć Poulsen, ale po uderzeniu głową piłka minęła bramkę. W doliczonym czasie gry zagotowało się na boisku. Za ostry faul Alcantarze czerwoną kartkę obejrzał Ilsnaker. Czerwoną kartką ukarany został również Renato Sanches, który odepchnął gracza Lipska.

Bayern: Neuer – Kimmich, Sule, Hummels, Alaba – Goretzka, Alcantara, Gnabry (28’ Ribery), Muller (90’ Martinez), Coman (61’ Sanches) – Lewandowski

RB Lipsk: Gulacsi – Klostermann, Konate, Upamecano, Halstenberg – Laimer (87’ Cuhna), Kampl, Demme, Bruma (81’ Ilsanker) – Poulsen (89’ Augustin), Werner