Bundesliga: Remis w Lipsku

Bundesliga

W środowym meczu 4.kolejki Bundesligi RB Leipzig zremisował 1:1 (1:0). Bramki dla obu drużyn strzelili Timo Werner (RB Leipzig) i Fabian Johnson (Bor. Moenchengladbach).

Gospodarze z Lipska już od początku meczu dyktowali warunki. Już po sześciu minutach było 1:0 dla RB Leipzig, bramkę dla gospodarzy strzelił Timo Werner, zawodnik latem został kupiony ze spadkowicza z Bundesligi VfB Stuttgart. W drugiej połowie szanse się wyrównały, coraz śmielej atakowała Borussia. W 88 minucie już na stadionie wszyscy myśleli że trzy punkty trafią do gospodarzy, ale pomocnik Monchengladbach Fabian Johnson wpakował piłkę do bramki RB Leipzig. Taki wynik utrzymał się do końca meczu.

RB Leipzig 1:1 Borussia Monchengladbach

Bramki: Timo Werner (6′) – Fabian Johanson (88′)

RB Leipzig: Gulacsi – Bernard0, Orban, Compper (Papadopoulos 63′), Halstenberg – Ilsanker, Demme, Kaiser, Sabitzer (Forsberg 57′) – Werner (Burke 81′), Poulsen

Bor. Monchengladbach: Sommer – Strobl (Elvedi 24′), A. Christensen, Vestergaard, Wendt – Stindl (Janschtke 90′), Kramer, Traore (Schulz 84′), F. Johanson, Hazard – Hahn