Bundesliga: Porażka Koeln, grali Polacy

W 14. kolejce spotkań niemieckiej Bundesligi FC Koeln przegrał na własnym stadionie z rewelacją rozgrywek FC Augsburg 1:2. W ekipie gospodarzy grali Polacy.

Gospodarze po golu Nigeryjczyka Ujaha (piata bramka w sezonie) schodzili do szatni w dobrych humorach. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Paweł Olkowski. Po przerwie do bramki strzelali już tylko podopieczni Markusa Weinzierla. Osiem minut po zmianie stron wyrównał Serb Djurdjić. Wynik spotkania w ostatniej minucie gry ustalił Esswein. Zarówno dla Djurdjicia jak i Essweina były to premierowe trafienia w bieżącym sezonie.

W zespole gospodarzy całe spotkanie rozegrał reprezentant Polski Paweł Olkowski. Drugi z Biało-Czerwonych Adam Matuszczyk pojawił się na boisku od 46. minuty, a Sławomir Peszko (na zdjęciu) cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Podopieczni Stale Solbakkena ponieśli trzecią porażkę z rzędu. Inne nastroje panują w ekipie gości. Klub Arkadiusza Milika (wypożyczony do Ajaxu) zanotował czwarte zwycięstwo z rzędu.

6.12.2014, godz. 15:30 FC KOELN – FC AUGSBURG 1:2 (1:0)
Gol1:0 13′ Anthony Ujah
Gol1:1 53′ Nikola Djurdjić
Gol1:2 90′ Alexander Esswein

zolta kartka yellow cardDominik Kohr (Augsburg)