Bundesliga: Popołudnie pełne niespodzianek, szalony mecz w Leverkusen. Grał tylko jeden reprezentant Polski

ddv.pl

Za nami popołudniowe spotkania 2. kolejki niemieckiej Bundesligi, w których nie brakowało sensacyjnych wyników. Z polskich zawodników zagrał tylko Jakub Błaszczykowski.

W “polskim meczu” (Wolfsburg – Kolen) na boisku pojawił się tylko Jakub Błaszczykowski. Pomocnik reprezentacji Polski został ukarany żółtą kartką. W ekipie gości Paweł Olkowski cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Drugim zaskakującym wynikiem było spotkanie we Freiburgu, gdzie beniaminek ligi pokonał Borussię Monchengladbach. Niestety z ławki rezerwowych mecz oglądał Rafał Gikiewicz.

W meczu Leverkusen – Hamburger nie było niespodzianek, choć pachniało do ostatniej minuty. Napisałem niespodzianek, ponieważ gospodarze wygrali, a w kadrze meczowej nie znalazł się Sebastian Boenisch.
Co do przebiegu meczu, to należy wspomnieć, że w 58. minucie po bramce Bobbiego Wood’a na prowadzenie wyszli goście. Dla 24-letniego Amerykanina była to druga bramka w sezonie. W 72. minucie na bosiku pojawił się Joel Pohjanpalo, który został bohaterem meczu jak nie całej kolejki! 22-letni fiński napastnik zdobył Hat-trick i razem z Robertem Lewandowskim przewodzi w klasyfikacji najlepszych strzelców z czterema bramkami. Warto wspomnieć, że letni nabytek “Aptekarzy” potrzebował 32. minuty do strzelenia czterech goli w dwóch kolejkach. Czyżby tym samym młody piłkarz wywalczył sobie miejsce w wyjściowym składzie?

W pozostałych spotkaniach Ingolstadt przegrał z Herthą 0:2, a Darmstadt pokonał Frankfurt 1:0.

10.09.2016, godz. 15:30 Freiburg – Monchengladbach 3:1