Bundesliga: Pewna wygrana Bayeru 04

W meczu 6. kolejki Bundesligi, Bayer Leverkusen pewnie pokonał Hamburger SV 2-0. Bramki dla gospodarzy zdobywali Kevin Volland oraz Lucas Alario. Dzisiejsze zwycięstwo “Aptekarzy” pozwoliło im awansować na 10. miejsce w tabeli, z kolei zespół prowadzony przez Markusa Gisdol’a plasuje się na 15. lokacie.

Od samego początku meczu widać było, której drużynie zależy bardziej na zwycięstwie. To gospodarze byli strona dominującą, jednak w pierwszym kwadransie gry nie wiele z ich ataków wynikało. Przełomowa była 20. minuta spotkania, kiedy to ładną akcję całego zespołu wykończył płaskim strzałem Kevin Volland. Chwilę później było już 2-0. Ponownie znakomitym podaniem popisał się Leon Bailey, a wbiegający w pole karne Lucas Alario dopełnił formalności i wpakował piłkę do siatki. Trzeba przyznać były to zabójcze trzy minuty gospodarzy. Na kolejną groźną akcję “Aptekarzy” trzeba było czekać do 37. minuty, znowu w roli głównej podający Bailey. Jednak tym razem Jamajczyk nie mógł cieszyć się ze swojej trzeciej asysty w tym meczu, bowiem strzał Mehmedi’ego nieznacznie minął bramkę Hamburgera.

Druga połowa to już liczne próby gości. Jednak w każdej akcji brakowało wykończenia. Najbliżej pokonania Bernda Leno był w 70. minucie André Hahn. Były piłkarz Borussii Mönchengladbach wpadł w pole karne i oddał silny strzał. Niestety piłka trafiła jedynie w boczną siatkę. Gospodarze próbowali zdobyć trzeciego gola wyprowadzając szybkie kontry, i ta sztuka im się udała w 82. minucie. Pierwsze skrzypce w tej akcji odegrał Kevin Volland, który wykończył idealne podanie Lucasa Alario. Dla Niemca było to już czwarte ligowe trafienie w tym sezonie. W końcówce meczu przed znakomitą szansą na dobicie rywala stanął Julian Brandt, jednak w ostatniej chwili futbolówkę spod jego nóg wybił obrońca gości. Chwilę później sędzia zakończył to spotkanie.

24.09.2017, 6. kolejka Bundesligi, BayArena (Leverkusen).

Bayer 04 Leverkusen – Hamburger SV 3:0 (2:0)

Kevin Volland 20′ 83′, Lucas Alario 23′

Bayer: Bernd Leno – Benjamin Henrichs, Jonathan Tah, Sven Bender, Wendell Nascimento Borges – Leon Bailey, Julian Baumgartlinger, Charles Aránguiz (Dominik Kohr 84′), Admir Mehmedi (Julian Brandt 69′) – Kevin Volland, Lucas Alario (Joel Pohjanpalo 86′).

Hamburger: Christian Mathenia – Dennis Diekmeier, Kiriakos Papadopulos, Gōtoku Sakai – Walace (Luca Waldschmidt 46′), Gideon Jung, Sejad Salihović (Bakery Jatta 46′) – André Hahn (Tatsuya Ito 82′), Bobby Wood, Lewis Holtby.

Żółte kartki: Wendell, Charles Aránguiz – Walace, Kiriakos Papadopulos.

Sędzia: Robert Kampka.