Bundesliga: Niespodzianka w Düsseldorfie

dailymail.co.uk

W meczu 16. Kolejki Bundesligi Fortuna Dusseldorf wygrała na własnym stadionie z Borussią  Dortmund. Bramki dla gospodarzy strzelali Lukebakio i Zimmer, dla gości trafił Alcacer.

Przed tym meczem nie trudno było wskazać faworyta. To wszystko za sprawą przewagi, jaka dzieliła obie drużyny w tabeli. Gospodarze tego meczu znajdowali się na miejscu gwarantującym baraże ze stratą 27 punktów, do lidera Borussii Dortmund. Jednak nikt w drużynie z Dortmundu nie chciał lekceważyć rywala, na którego temat na konferencji przedmeczowej wypowiedział się Michael Zorc

Düsseldorf ma jasny plan: nie chcą mieć wysokiego posiadania piłki, stawiają na kontrataki – dlatego musimy być bardzo uważni w defensywie.

W 22. minucie gospodarze objęli prowadzenie za sprawą Lukebakio, który wykorzystał sytuację sam na sam, a świetnym podaniem do napastnika popisał się Stoger. W 32. minucie szansę na wyrównanie zaprzepaścił Gotze, uderzył zdecydowanie za lekko i Rensing nie miał problemów. Kilka minut później Fortuna powinna prowadzić 2-0, piłka z prawej strony boiska dograna do Usamiego a ten fatalnie z kilku metrów nie trafił.

W 56. minucie fantastycznym strzałem popisał się Zimmer, bramkarz gości bez szans. W 81. minucie bramka dla Borussii, po dośrodkowaniu Łukasza Piszczka do bramki trafił niezawodny Paco Alcacer. Przy tej bramce dużą pracę wykonał Sancho, któremu udało się przedryblować kilku rywali. Mimo olbrzymich chęci gościom nie udało się doprowadzić do wyrównania. To dopiero pierwsza porażka dla gości w tym sezonie

Fortuna: Renisng – Zimmermann, Ayhan, Kamiński, Giesselmann – Usami (87’ Raman), Fink, Sobottka (70’ Bodzek), Zimmer, Stoger – Lukebakio (88’ Hennings)

Borrusia Dortmund: Burki – Piszczek, Akanji (46’ Toprak), Diallo, Schmelzer – Witsel, Delaney (61’ Alcacer), Pulisić, Reus, Bruun Larsen (60’ Sancho) – Gotze

Sędzia: Tobias Welz