Bundesliga: Lider lepszy w meczu na szczycie. Pięć goli na Red Bull Arena

tsyhun / Shutterstock.com

W hicie 18. kolejki Bundesligi RB Lipsk przegrał na własnym stadionie z liderem z Leverkusen 2:3.

Wynik spotkania otworzył w 7. minucie Xavi Simons. Holender zdobył pięknego gola i zabawił się z obrońcami przeciwników. Przyjął piłkę, następnie przerzucił ją obok rywala i huknął z powietrza nie do obrony.

W 47. minucie drużyna gości do prowadziła do remisu. Nathan Tella zamknął dośrodkowanie z lewej strony boiska.

Dziesięć minut później Die Roten Bullen ponownie wyszli na prowadzenie. Tym razem za sprawą Loisa Opendy. Belg zakończył szybki kontratak podopiecznych Marco Rose.

Jednak i tym razem popularni Aptekarze szybko doprowadzili do wyrównania. Gola po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Jonasa Hofmanna zdobył Jonathan Tah.

W doliczonym czasie gry podopieczni X. Alonso przechylili szale zwycięstwa na swoją korzyść. Zwycięska bramka padła łupem Piero Hincapie.

20.01.2024, 18.kolejka Bundesligi, Red Bull Arena (Lipsk)

RB Lipsk – Bayer Leverkusen  2:3 (1:0)

Bramki: 7. Simons (X. Schlager), 56. Openda (Olmo) – 47. Tella (Grimaldo), 63. Tah (J. Hofmann), 90+1. Hincapié

RB Lipsk: Blaswich – Simakan (74. Henrichs), Klostermann (C), Lukeba, Raum – Seiwald (74. Kampl), X. Schlager – Olmo (74. Baumgartner), Simons (84. Elmas) – Openda, Šeško (74. Poulsen).

Bayer Leverkusen: Hrádecký (C) – Stanišić, Tah, Hincapié – Frimpong (31. Tella), Xhaka, Palacios (88. Andrich), Grimaldo – J. Hofmann, Wirtz – Schick.

Żółte kartki: 72. Simons (RBL), 87. X. Schlager (RBL) – 12. Tah (LEV), 34. Alonso – trenér (LEV), 38. Stanišić (LEV), 66. Wirtz (LEV)

Sędziowie: Jöllenbeck – Kempter, Weickenmeier