Bundesliga: FC Nurnberg remisuje z Schalke

Piłkarze Schalke szczęśliwie wywalczyli jeden punkt. Gospodarze powinni zabić mecz już w pierwszej połowie.

FC Schalke 04 (Twitter)

W meczu 29. kolejki Bundesligi 1.FC Nurnberg zremisował z FC Schalke 04 1:1. Bramkę dla gospodarzy zdobył Yūya Kubo, do remisu doprowadził Matija Nastasić.

Ten mecz był bardzo ważny dla obu drużyn, bo obie walczą o utrzymanie. W lepszej sytuacji przed tym spotkaniem było Schalke, które w przypadku dzisiejszego zwycięstwa mogło odskoczyć strefie spadkowej. Gospodarze na swoim koncie mieli 17. punktów, ale w przypadku wygranej mogliby się zbliżyć na punkt do miejsca barażowego.

Pierwszy strzał w tym meczu zobaczyliśmy w 6. minucie. Z dystansu strzelał Omar Mascarell, ale uderzył nad bramką. Gospodarze odpowiedzieli dopiero w 35. minucie spotkania. Z rzutu wolnego strzelał Eduard Löwen, lecz minimalnie się pomylił. Chwilę później zaatakowało Schalke, Nassim Boujellab kopnął jednak w trybuny. W końcowych minutach pierwszej połowy mieliśmy dziwną decyzję sędziego. Daniel Caligiuri zagrał w stronę swojego bramkarza, Hanno Behrens przejął piłkę i skierował ją do pustej bramki, sędzia nie uznał tej bramki, bo widział tu spalonego. W doliczonym czasie gry gospodarze dostali rzut karny. Do piłki ustawionej jedenaście metrów od bramki podszedł Behrens, ale Alexander Nübel świetnie interweniował i uratował Schalke przed przegraniem pierwszej połowy.

Na początku drugiej połowy głową strzelał Boujellab, ale minimalnie się pomylił. W 65. minucie po raz kolejny kapitalnie interweniował Nübel, tym razem po strzale Mikaela Ishaka. Kwadrans przed końcem spotkania bramkarz Schalke popisał się jeszcze lepszą interwencją. Sprzed pola karnego uderzał Matheus Pereira, Nübel świetnie się wyciągnął i skutecznie interweniował. W 82. minucie gospodarzom w końcu udało się wyjść na prowadzenie. Pereira dośrodkował w szesnastkę, a tam głową piłkę do bramki skierował Yūya Kubo. Norymberga długo nie cieszyła się z tego prowadzenia, bo chwilę później Schalke doprowadziło do remisu. Z dystansu strzelał Nabil Bentaleb, Matija Nastasić zmienił tor lotu piłki i doprowadził do remisu. W doliczonym czasie gry piłkę meczową miał Sebastian Rudy, ale fatalnie kopnął w trybuny i ostatecznie na Max Morlock Stadion był remis.