Bundesliga: Eintracht postawił się Bayernowi. Ale to nie wystarczyło

Gdy wszyscy spodziewali się, że Bayern łatwo wygra kolejny mecz, to Eintracht postawił się i do końca sprawiał problemy Bawarczykom.

W sobotnie popołudnie największy konkurent Bayernu w walce o mistrzostwo Niemiec – Borussia Dortmund pokonała VfL Wolfsburg 0:2. Wszyscy zatem czekali na ripostę Bawarczyków. Ci pokazali, że nie ma co się martwić o ich dyspozycję. Od początku byli o kilka klas lepsi od Eintrachtu. A udokumentowali to w 17. minucie. Thomas Müller znakomicie dograł w pole karne, a Leon Goretzka zdecydował się na natychmiastowy strzał i pokonał golkipera rywali. Zresztą Müller był jedną z kluczowych postaci Bayernu w tym spotkaniu. Pod koniec pierwszej połowy sam umieścił piłkę w siatce, po asyście Alphonso Daviesa.

Po wznowieniu gry wydawało się, że Bayern postawi kropkę nad i. Gospodarze przeprowadzili szybką akcję, którą wykończył Robert Lewandowski zdobywając 27 ligowe trafienie w tym sezonie.

Eintracht obudził się i w końcu ruszył do ofensywy. W ciągu czterech minut zdobyli dwie bramki. I obydwie autorstwa Martina Hintereggera po stałych fragmentach. Za pierwszym razem wykorzystał zaspanie u defensywy rywali, przyjmując piłkę i spokojnie pokonując Manuela Neuera. Następnie już bezpośrednim strzałem głową umieścił piłkę w siatce.

Było zatem 3:2 i zrobiło się nieco bardziej nerwowo w szeregach gospodarzy. Wtedy z kolejnym błyskiem na pomoc przyszedł Davies. Kanadyjczyk wykorzystał błąd jednego z obrońców. Minął go i z bliska trafił na 4:2. W 74. minucie było już 5:2. Serge Gnabry wpadł w pole karne i chciał minąć golkipera rywali. Jednak to Hinteregger popełnił błąd… i przypadkowo wpakował piłkę do własnej siatki. Pod koniec meczu Eintracht miał szansę na trzecie trafienie. Ale Filip Kostić z około szesnastu metrów trafił w słupek.