Bundesliga: Dwa trafienia Roberta Lewandowskiego! Wygrane Bayernu, Stuttgartu oraz Augsburga

Lewandowski i Mueller

flickr.com

W sobotnich meczach 4. kolejki Bundesligi triumfowali faworyci. Bardzo pewne zwycięstwo odniósł aktualny mistrz Niemiec z Robertem Lewandowskim w składzie, który pokonał FSV Mainz 4-0. Polak dołożył cegiełkę do tego triumfu, trafiając do siatki rywali w 50. oraz 77. minucie spotkania. W innych meczach tej kolejki, zwycięstwa odniosły ekipy Augsburga, Schalke 04 oraz Stuttgartu.

Zespół Roberta Lewandowskiego nie dał żadnych szanse ekipie z Moguncji. Losy spotkania rozstrzygnęły się właściwie w pierwszej połowie, kiedy to dwukrotnie Adlera pokonywał Arjen Robben. Przy pierwszym trafieniu Holendra asystował Thomas Müller, z kolei przy drugiej bramce do skrzydłowego Bayernu podawał Joshua Kimmich. Trzecie trafienie było autorstwa Roberta Lewandowskiego, który wykorzystał dokładne dośrodkowanie Müller’a. W 77. minucie Polak był ponownie głównym bohaterem bramkowej akcji gospodarzy. Lewandowski wyskoczył najwyżej w polu karnym gości i strzałem głową umieścił futbolówkę w siatce. Dla kapitana naszej reprezentacji były to trafienia numer cztery oraz pięć w obecnie trwających rozgrywkach ligowych.

16.09.2017, 4. kolejka Bundesligi, Allianz Arena.

Bayern Monachium – FSV Mainz 05 4-0 (2-0)

Arjen Robben 11′, 23′, Robert Lewansowski 50′ 77′

Bayern: Manuel Neuer – Joshua Kimmich, Jérôme Boateng (Niklas Süle 62′), Mats Hummels, Rafinha – Arjen Robben (Franck Ribéry 62′), Arturo Vidal (Sebastian Rudy 72′), Thomas Müller, Thiago Alcântara, Kingsley Coman – Robert Lewandowski.

Mainz: René Adler – Stefan Bell, Abdou Diallo (Yoshinori Mutō 76′), Leon Balogun – Giulio Donati, Levin Öztunalı, Suat Serdar, Fabian Frei, Robin Quaison, Daniel Brosinski (Jean-Philippe Gbamin 65′) – Pablo De Blasis (Danny Latza 46′).

Żółte kartki: Rafinha, Boateng – Bell, Diallo.

Sędzia: Sascha Stegemann.

Werder Brema – Schalke 04 1-2 (1-1)