Bundesliga: Der Klassiker dla Bayernu!

Borussia Dortmund - Bayern Monachium 0:1 26.05.2020 Bundesliga

Der Klassiker, czyli pojedynek Borussii Dortmund i Bayernu Monachium. Spotkanie dwóch największych niemieckich zespołów rozgrywane przy pustych trybunach. Faworytem przed meczem byli Bawarczycy.

Mecz rozpoczął się od wielkich emocji, ponieważ już w pierwszej minucie Erling Haaland kopnął futbolówkę między nogi Manuela Neuera. Piłkę z linii bramkowej wybił jednak Jerome Boateng. Osiem minut później piłkę do siatki wpakował będący w znakomitej formie Raphael Guerreiro. Sędzia jednak dopatrzył się w tej sytuacji spalonego.

W 20. minucie spotkania Serge Gnabry był w podobnej sytuacji co Erling Haaland. Obrońca Borussii jednak tak jak Jerome Boateng, wybił piłkę z linii bramkowej.

Dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry pierwszej połowy Joshua Kimmich zauważył, że Roman Bürki wyszedł z bramki. Utalentowany Niemiec wykorzystał ten fakt i pewną podcinką przelobował 29-letniego Szwajcara. Pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 0:1.

Wraz z początkiem drugiej połowy, Lucien Favre postanowił wprowadzić dwóch świeżych zawodników, którzy mieli odmienić losy spotkania. W 54. minucie atakował jednak Bayern. Leon Goretzka oddał ładny strzał z krawędzi pola karnego, jednak Roman Bürki stanął na wysokości zadania i obronił to uderzenie.

Na odpowiedź BVB nie trzeba było długo czekać, ponieważ pięć minut później Erling Haaland znalazł się w wyśmienitej sytuacji na zdobycie bramki. Jego strzał został jednak zablokowany, a Borussia rozpoczęła od rzutu rożnego, z którego nic poważnego nie wynikło.

W 83. minucie doskonałą sytuację na gola miał Robert Lewandowski. Strzał Polaka z lewej nogi minął minimalnie słupek golkipera Borussii. Ostatecznie nic więcej nie wydarzyło się w tym spektaklu. Der Klassiker dla Bayernu! Sprawa mistrzostwa wydaje się być przesądzona.

Signal Iduna Park (Dortmund) 26.05.2020, godz. 18:30

Borussia Dortmund – Bayern Monachium 0:1 (0:1)