Bundesliga: Czy walka o tytuł będzie bardziej interesująca?

https://en.wikipedia.org

We wczorajszym szlagierowym meczu Bundesligi Bayern Monachium uległ Borussii Dortmund 0:1, przez co Bawarczycy spadli na drugie miejsce w ligowej tabeli. Sensacyjnym liderem jest beniaminek RB Lipsk. Co można myśleć o takim stanie rzeczy? Na pewno to, że poziom czołowych drużyn wyrównuje się. Ostatnie lata to dominacja Bayernu w Bundeslidze.

Jednak w dalszym ciągu to Bayern jest faworytem do zdobycia mistrzostwa Niemiec. Beniaminek RB Lipsk może szybko stracić formę i złapać zadyszkę, gdyż brakuje mu ogrania na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Borussia Dortmund natomiast gra pięknie, jednak tego lata straciła wielu kluczowych zawodników.

Mówi się również, że Ancelotti to specjalista od wygrywania Ligi Mistrzów, a nie rozgrywek ligowych w danym kraju. To świadczy o tym, że w tym sezonie walka o tytuł mistrza Niemiec może być bardziej interesująca i wyrównana.

Jednak mimo wszystko i tak wszyscy miłośnicy Bundesligi dostrzegają w Bayernie głównego pretendenta do mistrzostwa Niemiec, nawet na tę chwilę. Wynika to z tego, że Bawarczycy przewyższają zdecydowanie pozostałe niemieckie drużyny pod względem potencjału swojego składu.

Jak potoczy się walka o mistrzostwo Niemiec? Przekonamy się o tym na końcu sezonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *