Bundesliga: Czteropak Erlinga Haalanda w meczu z Herthą

Hertha Krzysztofa Piątka podejmowała Borussię Dortmund w ramach 8. kolejki Bundesligi. Przybysze z Signal Iduna Park strzelili aż pięć bramek, z czego cztery zdobył Erling Haaland.

Pierwsza połowa nie należała do najłatwiejszych. Piłkarze po powrocie z reprezentacji nie umieli odnaleźć się odpowiednio na boisku co było widać. Borussia miała problemy z kreowaniem akcji, co bez skurpułów wykorzystali gospodarze. W 33. minucie Matheus Cunha oddał kapitalny strzał, z którym nie poradził sobie Burki. Po zmianie stron swój koncert rozpoczął Haaland. Najpierw dość szybko doprowadził do wyrównania, a kilka chwil później dał prowadzenie swojej drużynie.

Wykorzystując niefrasobliwość zawodników Herthy Norweg nakręcał się coraz bardziej, co skutkowało kolejnymi trafieniami. W 62. minucie znów dał o sobie znać, wynik na 1:4 ustawił Guerreiro. Gospodarze mocno podrażnieni sytuacją próbowali zmniejszyć choć odrobinę tą różnicę. W 79. minucie nadarzyła się okazja, a gola z rzutu karnego zdobył Matheus Cunha. W końcówce meczu Haaland zdobył jeszcze jedną bramkę, czym ustanowił nowy rekord. Jest pierwszym młodym zawodnikiem, który ustrzelił cztery bramki w jednym spotkaniu. Krzysztof Piątek spędził na boisku 76. minut, nie oddał żadnego strzału na bramkę rywala.