Bundesliga: Bayern po emocjonującej końcówce zdobywa 3 punkty

bundesliga.com

W meczu 16. kolejki Bundesligi Bayern Monachium pokonał Freiburg 3:1. Bramki dla zwycięzców zdobyli Lewandowski, Zirkzee, Gnabry, dla gospodarzy trafił Grifo.

Pierwsza bramka padła w 16. minucie. Davies urządził sobie rajd po skrzydle, dośrodkował w pole karne, a wślizgiem piłkę do bramki skierował Lewandowski. Dla najlepszego polskiego zawodnika to 19. gol w tym sezonie, dzięki czemu znów jest liderem klasyfikacji strzelców.

W drugiej połowie gospodarze wyrównali. Dośrodkowanie w pole karnym, na dłuższym słupku na piłkę czekał Grifo i strzałem z woleja zaskoczył Neuera. W doliczonym czasie gry Bayern zadał dwa ciosy, po którym gospodarze już nie zdołali się podnieść. Najpierw z bramki mógł cieszyć się młodziutki Zirkzee , który kilka chwil wcześniej zastąpił na boisku Coutinho i dla którego był to debiut w rozgrywkach ligowych, a na zakończenie meczu Gnabry przypieczętował zwycięstwo.

18 grudnia 2019, 16. kolejka Bundesligi, Schwarzald – Stadion (Freiburg)

Freiburg – Bayern Monachium 1:3 (0:1)

Grifo 59′ – Lewandowski 16′ , Zirkzee 90′ , Gnabry 90′

Freiburg: Flekken – Gulde, Koch, Heinzt – Haberer, Frantz (54′ Chang – Hoon), Hofler, Gunter – Holer (90′ Schlotterbeck), Petersen, Grifo (76′ Borrello)

Bayern: Neuer – Kimmich, Pavard, Alaba, Davies – Muller (63′ Martinez), Thiago, Coutinho (90′ Zirkzee) – Gnabry, Lewandowski, Perisić

żółte kartki: Muller, Lewandowski, Thiago

sędzia: Sascha Stegemann