Bundesliga: Augsburg wygrywa, 79. minut polskiego pomocnika

W spotkaniu kończącym 18. kolejkę niemieckiej Bundesligi Augsburg wygrał z Hoffenheim 3:1. W barwach gości 79. minut rozegrał 19-krotny pomocnik reprezentacji Polski.

Eugen Polanski, bo o nim mowa wygrał 6 z 15 pojedynków, oddał trzy strzały i przebiegł 9,5 kilometra.

Wynik spotkania w 39. minucie otworzył Halil Altintop, dla którego była to trzecia bramka. Trzy minuty później na 2:0 podwyższył Tobias Werner (piąta bramka w sezonie). W ostatniej minucie pierwszej połowy zniwelował straty Roberto Firmino. Dla Brazylijczyka było to piąte trafienie. Wynik spotkania w doliczonym czasie gry ustalił Raul Bobadilla. Argentyńczyk również jak dwóch pozostałych piłkarzy strzelił swojego piątego gola w tym sezonie.

Po 18. kolejkach Augsburg z 30. punktami jest na piatej pozycji (tyle samo co trzecia Borussia M’gladbach). Wieśniaki z 26. punktami zajmują siódme miejsce.

W następnej kolejce klub Polańskiego podejmować będzie Werder Brema, a Augsburg zagra w Dortmundzie. Oba spotkania rozegrane zostaną w środę o godzinie 20:00.