Brzęczek: Musimy odbudować zaufanie

fot. Mikołaj Barbanell

Po przegranym meczu z Portugalią 2:3 selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek odniósł się do kilku kwestii związanych z zespołem. Podkreślał, że najważniejsze jest wzajemne zaufanie i ciężka praca. W niedzielę jego podopieczni zmierzą się z Włochami na stadionie Śląskim w Chorzowie.

Mentalność najważniejsza

To bardzo ważne spotkanie i moi piłkarze są tego świadomi. Zdają sobie z tego sprawę, że w Chorzowie będzie ciężka walka z Włochami. Najważniejsze dla nas jest zwycięstwo i zespół wyjdzie w najsilniejszym składzie.

O ustawieniu na mecz Włochami:

Oczywiście będziemy patrzeć na dyspozycję naszych zawodników. Wiadomo, że w meczu z Włochami ze względu na żółte kartki nie wystąpi Mateusz Klich. Są również urazy Grzegorza Krychowiaka i Artura Jędrzejczyka. Kwestie personalne i taktyczne będą podejmowane w dniu jutrzejszym.  

O motywacji o pierwsze zwycięstwo:

Nie wyobrażam sobie, żeby zawodnicy powołani do reprezentacji Polski wychodzący na murawę potrzebowaliby dodatkowej motywacji. To bardzo ważne spotkanie i moi piłkarze są tego świadomi. Zdają sobie z tego sprawę, że w Chorzowie będzie ciężka walka z Włochami. Najważniejsze dla nas jest zwycięstwo i zespół wyjdzie w najsilniejszym składzie.

O meczu z Włochami:

Ważne jest, żeby dobrać odpowiednią taktykę, bo za to odpowiedzialny jest sztab szkoleniowy. Później przekazywane jest to zawodnikom. Ważne jest również, żeby piłkarze później realizowali to na murawie. Szukamy rozwiązań, żeby z tej grupy z przodu wybrać graczy, którzy będą kreować sytuacje, a później zdobywali bramki. Meczów nie mamy dużo, a chcemy sprawić różne warianty i ustawienia.

O budowie drużyny:

Mamy wielu bardzo dobrych piłkarzy, którzy grają na co dzień w najlepszych europejskich ligach. To nie tylko wysokie umiejętności decydują, ale również odpowiednia atmosfera, taktyka i zgranie poszczególnych elementów. Później musi do odpowiednio funkcjonować na boisku. Zdajemy sobie jaki jest zawód po mistrzostwach świata i musimy odbudować zaufanie. Możemy to zrobić tylko skuteczną grą i zwycięstwami. Jesteśmy na początku tej drogi i wiemy, że to nie będzie łatwe. Ale jestem przekonany, że z każdym miesiącem będzie coraz lepiej i będzie to silna reprezentacja.

Źródło: Łączy nas piłka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi