Napastnik Reprezentacji Polski otworzył wynik spotkania, ale jego ekipa nawet mimo dwubramkowego prowadzenia nie potrafiła zdobyć trzech punktów.

Polak wyprowadził swój zespół na prowadzenie w 27. minucie, piękną główką strzelając tym samym swoją dziewiątą ligową bramkę w tym sezonie. Nie minęły dwie minuty a Ajax wygrywał 2:0. El-Ghazi wykorzystał błąd jednego z zawodników Rody i płaskim strzałem zdobył gola. W 35. minucie Poepon zmniejszył rozmiary porażki dzięki podaniu od Petersona, zaś w drugiej połowie w doliczonym czasie gry Ngombo doprowadził do remisu, czym wprawił w osłupienie piłkarzy Franka de Boera.

Ogromna sensacja stała się faktem i Ajax, który przed tą kolejką był liderem tabeli, teraz spada na drugą lokatę kosztem PSV, któe wczoraj pokonało de Graafschap 4-2.

Roda: van Leer – Milec, Buijs, Swinkels, van Peppen – Zhukov (Faik 79′), Gullon (Rutjes 86′), Inceman, Peterson (Ngombo 71′), van Hyfte – Poepon.

Ajax: Cillessen – van Rhijn, Veltman, Riedewald, Dijks – Bazoer (Serero 79′), Milik, Gudelj – Sinkgraven (Klaassen 60′), Younes (Fisher 60′) – El-Ghazi.

Autor: Mateusz Policha