Bramka Lewandowskiego daje trzy punkty Borussii

Na Signal Iduna Park spotkały się dwa zespoły, które po dwóch kolejkach miały komplet punktów. Od pierwszych minut w barwach Borussii wystąpili reprezentanci Polski Jakub Błaszczykowski i Robert Lewandowski. Jurgen Klopp zdecydował się na pozostawienie na ławce rezerwowych najlepszego strzelca Aubameyanga.

Od pierwszych minut widoczna była przewaga gospodarzy, którzy zdominowali poczynania na boisku. Werder zmuszony był bronić się i czekać na kontry. W 21. minucie miała miejsce ładna wymiana piłki między Lewandowskim i Michtarjanem, ale Ormianin posłał piłkę nad poprzeczką. W 37. minucieLewandowski podał futbolówkę do Kuby Błaszczykowskiego, ale piłka po jego potężnym uderzeniu trafiła w poprzeczkę. Po tej akcji nastąpiło przebudzenie Roberta Lewandowskiego, który minute później uderzył przy słupku, ale niestety niecelnie. W 44. minucie kolejna bardzo dobra akcja naszego piłkarza, który dwa razy próbował pokonać bramkarza gości, lecz ten nie dał się pokonać. W 45. minucie w ogromnym zamieszaniu pod bramką Mielitza, szanse miał Hummels, ale piłkę z linii bramkowej wybił Prodl, po tym dobijał Sahin znów niecelnie nad poprzeczką. Na koniec połowy świetną kontrę przeprowadzili Bremeńczycy, a Arnautović uderzył wzdłuż bramki, tuż obok słupka. Na tablicy świetnej wciąż widniał wynik 0:0.

Po zmianie połów nie zmieniło się nic w dominacji na boisku, nadal to gospodarze stwarzali okazje do pokonania bramkarza. W 55. minucie po świetnym podaniu Marco Reusa do Lewandowskiego było 1:0. „Lewy” dostał piłkę na piąty metr, więc nic innego nie pozostało mu, jak pokonać Militza. W 68. minucie boisko opuścił Kuba Błaszczykowski, w jego miejsce pojawił się Aubameyang. Pod koniec meczu Lewandowski miał sznasę na kolejnego gola, ale z linii bramkowej wybił obrońca Werderu.

To już trzecie zwycięstwo Borussii i z kompletem punktów jest na fotelu lidera. Werder Brema mimo porażki, może być zadowolony z gry jaką zaprezentował w dzisiejszym spotkaniu

Borussia Dortmund – Werder Brema 1:0 (0:0)

Lewandowski 55′

BORUSSIA: Weidenfeller – Grosskreutz, Subotic, Hummels, Schmelzer – Sahin, Kehl – Blaszczykowski, Mchitarjan, Reus – Lewandowski.

WERDER: Mielitz – Gebre Selassie, Prödl, Lukimya, Caldirola – Makiadi – Ekici, Junuzović – Arnautović, Hunt, Yildirim.