BPL: Święci przegonili Czerwone Diabły!

W meczu 21 kolejki angielskiej Premier League piłkarze z Southampton pokonali Manchester United 1:0 tym samym przerywając dobrą passę United – 10 meczy bez porażki. Bohaterem okazał się Dusan Tadic, który strzelił jedyną bramkę w tym spotkaniu.

Zaczęło się od szybkiego ataku “Świętych” na bramkę rywali i już w drugiej minucie Nathaniel Clyne miał dogodną sytuację do zdobycia gola jednak jego strzał minimalnie minął bramkę Davida De Gei. Później spotkanie wyrównało się i nie zaskoczyło niczym pozytywnym.

Początek drugiej połowy był podobny jak cała pierwsza odsłona jednak zmieniło się to w 69 minucie gdy znakomitym podaniem popisał się Dusan Tadic i odnalazł Graziano Pelle w polu karnym. Włoch był sam na sam z bramkarzem United lecz uderzył w słupek. Wtedy piłka potoczyła się pod nogi Tadicia, który bez problemu umieścił ją w siatce. Później cieszynka a’la Mario Balotelli i mamy 1:0 dla Southampton! “Czerwone Diabły” nie dawały za wygraną. Największym pechowcem dzisiejszego meczu jest bez wątpienia Juan Mata, który zmarnował 3 dogodne sytuacje na strzelenie wyrównującej bramki. Mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla Świętych i wygrana ta pozwoliła im strącić Manchester United z podium.

Manchester United – Southampton 0:1 (0:0)