BPL: Fantastyczny mecz Sancheza. Pewna wygrana Arsenalu

W pierwszym dzisiejszym spotkaniu 21 kolejki angielskiej Barclays Premier League, Arsenal pewnie ograł przed własną publicznością Stoke City 3:0. Bohaterem “Kanonierów” w meczu z “The Potters” był Alexis Sanchez. Chilijczyk zdobył dzisiaj dwie bramki i zanotował asystę przy bramce Laurenta Koscielnego na 1:0. Dzięki wygranej ze Stoke podopieczni Arsene’a Wengera wyprzedzili Tottenham i awansowali na 5 pozycję z 36 punktami na koncie. Z kolei Stoke ma w swoim dorobku o 10 oczek mniej i mimo porażki z Arsenalem nadal zajmuje 11 miejsce.

Polski golkeeper “Kanonierów” – Wojciech Szczęsny przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych. W bramce Arsenalu oglądaliśmy dzisiaj Davida Ospine. Do gry powrócili również dwaj kontuzjowani zawodnicy drużyny z północnego Londynu, a mianowicie Mesut Ozil i Aaron Ramsey. Ten pierwszy pojawił się na boisku w 73 minucie zmieniając Oliviera Giroud, natomiast Walijczyk nie wszedł na plac gry. Wrócili Ramsey i Ozil, a już drugiej kontuzji w tym sezonie doznał Mathieu Debuchy, który musiał opuścić boisko już po 13 minutach gry, z powodu kontuzji barku. Jeszcze nie wiadomo ile potrwa przerwa Francuza.