Bournemouth nie rezygnuje z Bartłomieja Drągowskiego

Bartłomiej Drągowski / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Według najnowszych doniesień płynących z Włoch, AFC Bournemouth nie ustaje w negocjacjach z Fiorentiną o Bartłomieja Drągowskiego.

Popularne “Wisienki” już w czerwcu starały się o polskiego golkipera, zanim z Fiorentiny odszedł Alban Lafont do FC Nantes. Dyrektor sportowy “Fiołków” Daniele Prade zapewnia, że 21-letni Bartłomiej Drągowski pozostanie numerem jeden w klubie, o ile zdecyduje się na pozostanie. Niemniej angielski zespół, w którym występuje Artur Boruc naciskają na utalentowanym bramkarzu, aby ten przeniósł się na Wyspy Brytyjskie.

Pierwsza oferta wysłana przez AFC Bournemouth wynosiła 11 mln euro plus 4 mln premii. Włoscy dziennikarze zaznaczają, że kluczowa będzie wola samego zawodnika, ponieważ Fiorentina nie pozbędzie się go z własnej woli. Wychowanek Jagiellonii Białystok zachwycił fanów na półrocznym wypożyczeniu do Empoli, z którym ostatecznie opuścił szeregi Serie A. Szczególnie występ przeciwko Atalancie Bergamo, gdy wykonał siedemnaście obron.

W maju na temat Polaka wypowiedział się prezes Empoli Fabrizio Corsi wieszcząc, że czeka go wielka kariera. – Jesteśmy tu w Empoli zachwyceni tym, co ostatnio pokazuje. W pierwszej połowie sezonu mieliśmy problem w bramce, stąd pomysł, aby wypożyczyć Drągowskiego z Fiorentiny. I to się okazało strzałem w dziesiątkę. A ostatni mecz, właśnie przeciw Fiorentinie, pokazał, kto miał rację, że Polak stoi w bramce. Jeśli Bartek dalej będzie szedł tą drogą, to czeka go wielka przyszłość – przekonywał.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *