Borysiuk wraca na Łazienkowską

lechia.pl

Jak głoszą wieści, jeśli Lechia nie wycofa się w ostatniej chwili, Ariel Borysiuk w poniedziałek przejdzie testy i po czterech latach wróci na Łazienkowską 3. W grę wchodzi transfer definitywny.

Od jakiegoś czasu jeśli w Ekstraklasie pojawi się piłkarz, który zaczyna się wyróżniać prędzej czy później zgłasza się po niego Legia Warszawa. Mimo, że w Warszawie nie potrzebują pilnie zawodnika na pozycji Borysiuka, to i tak próbują go ściągnąć na Łazienkowską. Jest to taktyczne osłabienia rywala. Tak było w przypadku Pazdana, który po tym jak zaczął błyszczeć w Jagielloni przeniósł się do Legii, tak jest teraz z Hamalainenem i właśnie z Borysiukiem.

Ariel Borysiuk jest wychowankiem UKS TOP 54 Biała Podlaska, jednak już w wieku 16 lat zadebiutował w seniorskiej kadrze Legii Warszawa i to właśnie na Łazienkowskiej diament został oszlifowany. Młody pomocnik stał się tym samym drugim najmłodszym, po Macieju Korzymie piłkarzem w historii klubu, który wystąpił w oficjalnym spotkaniu.

W 2012 roku Borysiuk przeniósł się do niemieckiego Kaiserslautern. Na zachodzie młody pomocnik miał zamiar zrobić wielką karierę. Niestety klub Polaka  spadł do niżej klasy rozgrywkowej Bundesligi, a sam Borysiuk po, krótkiej przygodzie z Wołgą Niżny Nowogód wrócił do rodzimej Ekstraklasy. Od 2014 roku występuje w barwach Lechii Gdańsk.

Borysiuk w 2010 roku zadebiutował w seniorskiej kadrze reprezentacji Polski, w której do tej pory został powołany 11 razy.

 


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *