Borussia wygrywa z Bayerem, 90 minut Piszczka i … kuriozalne zachowanie arbitra

bvb.de

W hicie 22. kolejki Borussia Dortmund pokonała na BayArena Bayer Leverkusen (1:0) i umocniła się na pozycji wicelidera Bundesligi. W barwach Czarno-Żółtych całe spotkanie rozegrał Łukasz Piszczek.

Jednak na długo w pamięci nie pozostanie nam samo spotkanie, lecz zachowanie sędziego – Felixa Zwayera. Niemiecki arbiter przerwał spotkanie na pięć minut, ponieważ trener Aptekarzy – Roger Schimdt – nie chciał … opuścić boiska, po ostrych protestach skierowanych w stronę składu sędziowskiego. Po przerwie mecz został wznowiony, ale zachowanie sędziego jeszcze długo będzie szeroko omawiane.

Bayer Leverkusen 0:1 Borussia Dortmund

0:1 – Pierre-Emerick Aubameyang

Bayer Leverkusen: Leno – Jedvaj (Hilbert 57′), Tah (Papadopoulos 46′), Toprak, Wendell – Kramer, Kampl (Ramahlo 46′), Mehmedi, Bellarabi – Kiessling, Chicharito

Borussia Dortmund: Bürki – Piszczek, Sokratis (Subotic 77′), Hummels, Durm – Ginter – Bender (Weigl 68′), Leitner – Mkhitaryan, Pulisic (Reus 46′) – Aubameyang

Żółte kartki: Kampl 25′, Chicharito 53′, Papadopoulos 56′,  Bellarabi 58′, Wendell 89′ (Bayer Leverkusen) – Durm 87′