Borussia Dortmund wybrała następcę Bellinghama. To talent PSG

Zaire-Emery

Zdj. Paris Saint-Germain

Warren Zaïre-Emery poważnie zwrócił uwagę Borussii Dortmund.

Siedemnastolatek to wychowanek Paris Saint-Germain. Miniony sezon był dla niego przełomowy, Christophe Galtier odważnie postawił na pomocnika, który zaczął regularnie grać i zbierać pozytywne recenzje.

Zaïre-Emery tym samym zaczął także wzbudzać coraz większe zainteresowanie na rynku transferowym. Media już łączyły go z klubami z Premier League – między innymi Arsenalem czy Manchesteru City. Największą determinację ma wykazywać jednak Borussia Dortmund, która jest świeżo po stracie Jude’a Bellinghama. Dla niemieckiej ekipy Warren byłby idealnym następcą Anglika.

Problemem może być postawa samego PSG, które chce zatrzymać Emery’ego, jako “flagowy produkt” jej akademii. I pokazać, że nie tylko potrafi ściągać gwiazdy, ale i je tworzyć. Co więcej – zamierza podjąć rozmowy w sprawie nowego kontraktu dla 17-latka. Jego obecna umowa wygasa w 2025 roku.

Zatem ewentualny transfer w dużej mierze zależy od samego zawodnika i jego sztabu. A co ciekawe – z doniesień wynika, iż sam zainteresowany nie wyklucza zmiany otoczenia.

Źródło: RMC SportDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.