Borussia Dortmund przedłuża kontrakt z Niko Kovačem do lata 2027
Borussia Dortmund przedłużyła umowę z trenerem Niko Kovačem do lata 2027, poinformował klub 26 sierpnia 2025 roku. Dotychczasowa umowa miała wygasnąć po zakończeniu bieżącego sezonu.
Szczegóły umowy
Decyzja o przedłużeniu zapadła po zaledwie kilku miesiącach pracy szkoleniowca w klubie — Kovač objął zespół w lutym tego roku. Umowa została przedłużona do lata 2027, co oznacza, że trener zwiąże się z Borussią na kolejnych sezonach.
Informację o przedłużeniu kontraktu klub potwierdził za pośrednictwem oficjalnego konta na Twitterze 26 sierpnia 2025 roku.
Bilans i osiągnięcia
Po przejęciu drużyny Kovač doprowadził Borussię do czwartego miejsca w Bundeslidze, co zapewniło klubowi udział w Lidze Mistrzów. Trener zakwalifikował zespół do Ligi Mistrzów dzięki silnemu finiszu rozgrywek.
W sumie pod wodzą Kovača rozegrano 27 spotkań, w których zdobyto 16 zwycięstw, 5 remisów i 6 porażek. Bilans szkoleniowca w tych meczach to 16 zwycięstw, 5 remisów i 6 porażek, co przyczyniło się do końcowego miejsca w lidze.
Here to stay. ✍️ pic.twitter.com/0GHWr5LmPj
— Borussia Dortmund (@BlackYellow) August 26, 2025
-

AktualnościWyjściowe jedenastki na mecz Motor Lublin - Jagiellonia Białystok (31.07.2026)


















Michał Bosak / 31 lipca 2026, 20:04
-


AktualnościWisła Płock - Widzew Łódź wyjściowe składy na mecz. Znamy podstawowe jedenastki (31.07.2026)


















Michał Bosak / 31 lipca 2026, 17:28
-


AktualnościMarcus Rashford po sezonie w Barcelonie – klub pożegnał napastnika, nie aktywował opcji wykupu


















Michał Bosak / 31 lipca 2026, 16:30
-


AktualnościAtletico Madryt złożyło skargę na Barcelonę. Chodzi o rzekome naciski na Juliána Álvareza


















Michał Bosak / 31 lipca 2026, 16:02
-

AktualnościKontuzja Raula Asencio wyklucza obrońcę Realu Madryt na 4–6 tygodni


















Michał Bosak / 31 lipca 2026, 15:39
-

AktualnościJack Grealish wyjaśnia brak na przedsezonowym tournée Manchesteru City: to kontuzja, nie konflikt z Enzo Mareską


















Michał Bosak / 31 lipca 2026, 15:13
































