Kamil Gieroba

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej – Zbigniew Boniek w rozmowie z “Polsat Sport” stwierdził iż pomoże Legii Warszawa w związku z zamknięciem jej stadionu na mecz z Realem Madryt. Wyznał jednak iż będzie to prawdopodobnie ostatni taki gest z jego strony.

Dla mnie starcie Legia – Real ma wymiar historyczny. Naprawdę tak sądzę. Mistrz Polski kontra triumfator Ligi Mistrzów! – wspaniała sprawa. Nie jest to pierwsza wizyta “Królewskich” w Polsce, ale to zawsze święto dla całej piłkarskiej Polski, gdy przyjeżdża najbardziej utytułowany klub w historii Pucharu Europy. Jako PZPN możemy się pochwalić wobec UEFA wzorową organizacją meczów międzypaństwowych. Wszyscy są zachwyceni i doceniają również kapitalną frekwencję – w eliminacjach EURO mieliśmy drugą średnią widzów po Anglii. A i to pewnie tylko z tego względu drugą, że Anglicy mają nowe Wembley, które jest dużo większe od naszego Stadionu Narodowego. Łazienkowska 2 listopada wyglądałaby nadzwyczaj smutno, gdyby UEFA podtrzymała karę. Nie mogę nic obiecać, ale… Zrobię ze swojej strony wszystko, aby jednak sympatycy Legii, sympatycy futbolu mogli z trybun radować się tym spotkaniem.

Jest mi zwyczajnie wstyd. Ile można się tłumaczyć za garstkę nieodpowiedzialnych ludzi? To co się wydarzyło w meczu Legia – Borussia jest praktycznie niemożliwe do obrony, szczególnie, iż słyszałem, że bojówka – która wdarła się na sektor kibiców gości – przeszła przez strefę VIP. Klub jednak wyraźnie zadeklarował, że będzie walczył z procederem, który praktykuje 2 procent widzów. To też jest argument w mojej prośbie do UEFA. Nota bene spotkanie Legia – Lechia pokazało, że może się obyć bez żadnych ekscesów, bez żadnych rac. Że można żyć spotkaniem, pięknie kibicując. W Polsce musimy zdawać sobie sprawę, że dziś standardy w Europie – jeśli chodzi o bezpieczeństwo meczów piłkarskich – są bardzo wysokie. Musimy się w końcu do nich przystosować. U nas jednak często kibice chcą wejść na głowę władzom klubu, ba, w niektórych klubach chcieliby rządzić. A nie taka jest rola kibiców.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.