Boniek: Nie mieliśmy tego, co jest najważniejsze dla dobrej drużyny

Zbigniew Boniek

Zbigniew Boniek / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Zbigniew Boniek ocenił, czego zabrakło reprezentacji Polski na EURO 2024.

Dla reprezentacji Polski te mistrzostwa Europy były raczej do zapomnienia. Biało-czerwoni mieli przebłyski dobrej gry z Holandią, czy Francją. Ale generalnie jako pierwsi odpadli z turnieju.

Nie może to specjalnie dziwić, biorąc pod uwagę, iż Michał Probierz przejął kadrę w trakcie eliminacji. A awans zespół wywalczył dopiero po barażach. Były prezes PZPN Zbigniew Boniek problem widzi głębiej.

– Nie pojechaliśmy z drużyną, gdzie wiedzieliśmy, co chcemy grać, kim chcemy grać i jak chcemy grać. To nie jest moja opinia, to jest opinia na podstawie tego, co widziałem – skomentował Boniek – Nie mieliśmy tego, co jest najważniejsze dla dobrej drużyny, czyli kręgosłupa. To się strasznie zmieniało, a na zespół nie wpływa wcale dobrze. Było nas stać na dużo, dużo więcej.

Szkoci jedyna drużyna na Euro, która uprawiała wrestling. Ale tak sobie myślę… gdybyśmy my tak walczyli, z takim zaangażowaniem, poświęceniem, to byśmy dzisiaj byli w czwórce na EURO – dodał.

Dla Probierza i jego pracy tak naprawdę prawdziwy czas rozliczeń. Jesienią zacznie rywalizację w Lidze Narodów. Wtedy będzie można mówić, na ile już ma wpływ na zespół.

Źródło: TVP SportDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.