Bielik: Musimy uszanować ten punkt

newsshopper.co.uk

– Był to dla mnie wielki dzień, którego nigdy nie zapomnę – powiedział Krystian Bielik. Zawodnik angielskiego Derby County był partnerem w środku pola Grzegorza Krychowiaka.

21-latek pochodzący z Konina zadebiutował w “biało-czerwonych” barwach w piątkowym starciu ze Słowenią (0:2). Niezłe kilkanaście minut wystarczyło, aby Jerzy Brzeczek zaufał piłkarzowi i wystawił go w wyjściowym składzie na Austrię. – Pewnie, że chciałoby się jeszcze wygrać i zdobywać komplet punktów, ale nie zawsze tak się da. Musimy uszanować ten punkt – ze spokojem podchodzi Krystian Bielik. – Szczerze mówiąc to dzisiaj przez większość meczu biegaliśmy za piłką. Można było zauważyć jaką jakość mają Austriacy, że jest to bardzo dobra drużyna. Potrafiliśmy się jednak jej przeciwstawić – dodał.

Jeden punkt zdobyty we wrześniowych meczach eliminacyjnych jest pewnością rozczarowujący, choć nie zapinajmy, że jesteśmy liderem grupy G. – Teraz wracamy do klubów, gdzie musimy dobrze przepracować czas, aby w następnych dwóch meczach eliminacyjnych zdobyć sześć punktów. Naszym celem jest awans na mistrzostwa Europy – zakończył były zawodnik Arsenalu. Krystian Bielik został wykupiony przez Derby County z drużyny “Kanonierów” za dziesięć milinów funtów. W piątek jego zespół podejmie Cardiff City, które zremisował w dwóch meczach z rzędu.

źródło: laczynaspilka.pl / własne

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *