Bezbłędny Milan nokautuje bezradne Napoli!

Brahim Diaz

Cóż to był za nokaut. Napoli w tym meczu było po prostu bezradne. AC Milan aż 4:0 pokonuje SSC Napoli w hicie 28. kolejki Serie A.

Świetny Milan, bezbronne Napoli

AC Milan przyjechał do Neapolu zdobywając zaledwie jeden punkt w trzech ostatnich ligowych spotkaniach. Nic więc dziwnego, że eksperci typowali drużynę gospodarzy, będących liderami tabeli, na faworyta spotkania.

Pierwsze piętnaście minut przebiegło spokojnie. Niewielką przewagę obejmowała raz jedna, raz druga drużyna. Nic nie zapowiadało tego co miało się za chwilę wydarzyć.

Najpierw w 17. minucie spotkania Rafael Leão wykonał dobry ruch do piłki, co zauważył Brahimi Diaz, podając do niego. Portugalczyk wykorzystał sytuację, bardzo pewnie strzelając podcinką i pozostawiając Alexa Mereta kompletnie bezradnego.

W 25. minucie sensacja stała się jeszcze większa. Piłka w polu karnym trafiła do Brahimiego Diaza, który wykazał się zimną krwią. Przełożył futbolówkę na lewą nogę i oddał strzał na bramkę. Miał sporo szczęścia, bowiem piłka zrikoszetowała od jednego z obrońców Napoli, co kompletnie zmyliło interweniującego bramkarza.

Napoli ruszyło do odrabiania strat, natomiast drużynie Spalettiego brakowało jakości. Wielokrotnie różnicę próbował zrobić Kvicha Kvaratskhelia, ale próby Gruzina, często nie były najwyższej jakości. W końcówce pierwszej połowy groźny strzał oddał Piotr Zieliński, ale na posterunku był Mike Maignan.

Napoli na deskach

Kibice Napoli czekając na drugą połowę spotkania mogli mieć nadzieję, że ich ukochana drużyna jeszcze zdoła odrobić straty. Nadzieja ta była jednak bardzo płonna, bowiem w drugiej połowie, działo się dla gospodarzy jeszcze gorzej niż w pierwszej. Już w 50. minucie szansę na 3:0 miał Olivier Giroud. Francuz jednak bardzo nieznacznie spudłował. Niespełna dziesięć minut później gol dla gości już padł. W środku pola piłkę Zielińskiemu odebrał Tonali, zagrał ją do Leão, który kapitalnie poradził sobie z defensywą Napoli i mocnym strzałem pokonał bramkarza.

AC Milan postanowił dobić “chwiejącego się” przeciwnika. W 67. minucie na 4:0 podwyższył Saelemaekers, który przeprowadził kapitalną akcję indywidualną, a następnie oddał strzał, który przeleciał pod nogami Mereta.

Napoli było w tym meczu po prostu bezradne. AC Milan zagrał jak przystało na mistrza. Wysoka wygrana jest dobrym prognostykiem dla drużyny z Mediolanu, bowiem obie drużyny już niedługo będą mierzyć się w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Podopieczni Stefano Pioliego na pewno będą mieli sporą przewagę psychologiczną nad rywalami z Neapolu.

SSC Napoli – AC Milan 0:4 (0:2)

SSC Napoli: Meret, Di Lorenzo, Rrahmani, Kim (Juan Jesus), Mario Rui, Anguissa, Lobotka (Elmas), Zieliński (Ndombele), Politano (Lozano), Kwaracchelia, Simeone (Raspadori)

AC Milan: Maignan, Calabria, Kjaer, Tomori, Hernandez, Bennacer (Bakayoko), Tonali, Brahim Diaz (Saelemaekers), Krunić (C. De Ketelaere), Rafael Leao (Origi), Giroud (Rebić).

Sędzia: A. Rapuano

Stadion: Stadio Diego Armando Maradona