Bez zaskoczenia. Kibice wybrali piłkarza tygodnia Ligi Mistrzów

lukita

Karim Benzema w głosowaniu widzów został wybrany piłkarzem tygodnia Ligi Mistrzów. Wśród nominowanych był m.in. Robert Lewandowski.

Real Madryt w świetnym stylu awansował do 1/4 finału Ligi Mistrzów. Drużyna Carlo Ancelottiego w środowy wieczór musiała odrobić straty z pierwszego spotkania – w Paryżu przegrała bowiem 0:1 po golu Kyliana Mbappe.

W rewanżu rozgrywanym na Santiago Bernabeu gospodarze przegrywali już 0:1 i byli w naprawdę trudnym położeniu. Wówczas Karim Benzema wziął sprawy w swoje ręce i w 17. minut trzykrotnie pokonał bramkarza rywali. Francuski napastnik wpisał się na listę strzelców odpowiednio w 61. 76. i 78. minucie. W trwającym sezonie Ligi Mistrzów ma już na swoim koncie osiem trafień.

Dobry występ Benzemy nie umknął uwadze kibiców, którzy wybrali go piłkarzem tygodnia Ligi Mistrzów. Francuz w głosowaniu zorganizowanym przez UEFA wyprzedził Roberta Lewandowskiego (Bayern Monachium), Milana Skriniara (Inter Mediolan) oraz Fernandinho (Manchester City).