Będą zmiany w zarządzie Legii Warszawa

Mioduski

Dariusz Mioduski / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)


W czwartek ma dojść do ważnych zmian na górze Legii Warszawa.

Liczne protesty kibiców i gorzkie przyśpiewki kierowane do Dariusza Mioduskiego przyniosły zamierzony przez fanów Legii Warszawa efekt. Dotychczasowy prezes i właściciel klubu już jutro ma zrezygnować z tej pierwszej funkcji. Wszystko wskazuje na to, że już w piątek, podczas meczu z Wisłą Kraków stołeczny klub będzie miał nowego prezesa. Ma nim zostać Marcin Herra.

Marcin Herra będzie w nim w randze wiceprezesa zarządzającego klubem, to on przejmie większość obowiązków, w tym zarządzenie klubem, od właściciela. W praktyce ma to oznaczać, że Dariusz Mioduski usuwa się w cień, oddaje dużą część władzy innym osobom. To de facto stało sie już w grudniu poprzedniego roku, kiedy Jacek Zieliński zastąpił Radosława Kucharskiego na stanowisku dyrektora sportowego. To jemu podlega pion sportowy z pierwszą drużyną włącznie. Glównymi zadaniami nowego wiceprezesa będzie poprawa relacji z kibicami, poprawa frekwencji na trybunach, działania prosprzedażowe i stworzenie krótkiej ścieżki decyzyjnej.” – informuje portal Legia.net.

Jego nazwisko nie jest powszechnie znane w piłkarskim środowisku. Dotąd wchodził w skład zarządu Legii i był przymierzany do objęcia posady wiceprezesa klubu. Jednak na radykalną zmianę stanowisk miała najprawdopodobniej wpływ fala złości, jaką pokazują kibice aktualnych mistrzów Polski.

Marcin Herra był wiceprezesem Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Pracował w spółce odpowiedzialnej dziesięć lat temu za zorganizowanie i koordynację EURO 2012 w naszym kraju.

Źródło: Legia.Net/Sport.pl


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.