Bayern w kryzysie. Remis Bawarczyków w meczu z Ajaxem

Twitter

Bayern Monachium zremisował z Ajaxem Amsterdam 1:1 w meczu 2. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Jest to trzeci mecz Bayernu bez zwycięstwa z rzędu i wiele wskazuje na to, że może to być dopiero początek złej passy klubu z południa Niemiec.

Bardzo dobrze wieczór z Ligą Mistrzów rozpoczęli gospodarze. Najpierw w 3. minucie Arjen Robben popisał się indywidualną akcją i strzałem zza pola karnego postraszył Onanę, który pewnie obronił to uderzenie. Już chwilę później było 1:0 dla Bayernu. Fenomenalnym dośrodkowaniem popisał się Robben, a piłkę do siatki skierował Mats Hummels. Po dobrym początku Bawarczycy nieco zwolnili tempo gry i Ajax skrzętnie to wykorzystał. Najpierw w 20. minucie piłka po dośrodkowaniu z lewej strony boiska trafiła pod nogi Ziyecha, ale skrzydłowy Ajaxu w dogodnej sytuacji fatalnie przestrzelił. Już w następnej akcji goście nie mieli problemów ze skutecznością. Po dwójkowej akcji Tadicia i Mazraouiego w sytuacji sam na sam z Neuerem stanął Marokańczyk i mocnym strzałem w lewy dolny róg bramki pokonał bramkarza gospodarzy. Bayern stracił kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami i byli blisko utraty drugiego gola. Tuż przed przerwą świetnym strzałem z dystansu popisał się Ziyech, ale bezbłędnie interweniował Neuer.

Popis bramkarzy

Bawarczycy nie wyciągnęli wniosków z końcówki pierwszej części spotkania i już na początku drugiej połowy powinni stracić bramkę. Tak się jednak nie stało, a to wszystko za sprawą Manuela Neuera. Bramkarz Mistrza Niemiec najpierw obronił strzał Tadicia, a w następnej akcji fantastycznie interweniował przy strzale Tagliafico. Bayern starał się odzyskać panowanie nad boiskowymi wydarzeniami, ale szło im to bardzo nieporadnie. Zagrożenie pod bramką Onany potrafili stworzyć głównie po stałych fragmentach gry. W 67. minucie strzału zza pola karnego próbował Thiago, ale piłka po jego uderzeniu minęła bramkę Ajaxu. Niedługo później przed szansą na bramkę stanął Rodriguez. Kolumbijczyk przyjął piłkę w polu karnym gości i oddał dobry strzał w lewy dolny róg bramki, ale interwencję meczu zaliczył Onana. W doliczonym czasie gry jeszcze raz  popisał się Neuer. Po strzale z rzutu wolnego Schone Niemiec sparował piłkę na poprzeczkę. Gospodarze do końca starali się zmienić wynik spotkania, ale grali statycznie i Ajax nie dał wbić sobie drugiego gola.