Bayern dokonuje skutecznej egzekucji na Emirates Stadium!

Zacięta rywalizacja, dramat w karnych i wszystko co najlepsze w Lidze Mistrzów, zostało pokazane w dzisiejszym meczu Arsenal – Bayern!

Początek pierwszej połowy był zacięty, akcje obu zespołów pod bramkami ale przeważał Arsenal. Już w 8 minucie faulem ratować się musiał Jerome Boateng, który sfaulował dryblującego Ozil’a w polu karnym. Sam poszkodowany wykonał rzut karny, ale strzelił w środek bramki i Neuer odbił strzał ręką. Później aktywniejszy zaczął być zespół z Bawarii. Mięli kilka na prawdę groźnych sytuacji pod bramką Szczęsnego ale Kanonierzy odpowiadali podobnie, bo gdyby nie Neuer wynik byłby całkiem inny. W 30 minucie przez kontuzję musiał zejść Gibbs a na jego miejsce wszedł Montreal. 7 minut później w polu karnym został sfaulowany Arien Robben, a Wojtek Szczęsny otrzymał czerwoną kartkę. Na bramce pojawił się Fabiański i chwilę później nie wykorzystał karnego David Alaba.

W drugiej połowie gospodarze praktycznie nie żyli. Bayern tak zdominował grę że prawie przez całą drugą część gry, piłka była na połowie Kanonierów. W 53 minucie pięknym technicznym strzałem Toni Kroos pokonał Łukasza Fabiańskiego. Po tej bramce zespół z Monachium jeszcze bardziej zdominował obraz gry. W 62 minucie świetnie interweniował Łukasz. Ostatecznie w 87 minucie Mueller ostatecznie strzałem z główki ustalił wynik spotkania na 2:0. Pamiętajmy oczywiście o tym że Kanonierzy przez ponad połowę spotkania grali w 10. Czekamy zatem na rewanż w Monachium.

Arsenal Londyn 0:2 Bayern Monachium