Bartosz Bida o powrocie PKO Ekstraklasy. „Poziom meczów może być trochę niższy”

laczynaspilka.pl

Piłkarz Jagiellonii Białystok, w wywiadzie dla sportowefakty.pl, podzielił się swoimi przemyśleniami dotyczącymi powrotu PKO Ekstraklasy. Niestety, 19-letni pomocnik widzi przyszłość w czarnych barwach. – Poziom meczów może być trochę niższy – stwierdził.

W poniedziałek (4 maja) piłkarzy, trenerów oraz pracowników klubów PKO Ekstraklasy poddano testom na obecność przeciwciał SARS-CoV-2 w organizmie. U żadnego z zawodników nie wyszedł wynik pozytywny. Dwa dni później piłkarze wznowili treningi. Powrót rywalizacji o mistrzostwo Polski zaplanowano na ostatni weekend maja. Mecze rozgrywane będą bez udziału publiczności oraz z zachowaniem restrykcji narzuconych przez rząd i władzę ligi.

Bartosz Bida, pomocnik Jagiellonii Białystok, udzielił wywiadu dla sportowefakty.pl. 19-latek podzielił się swoimi przemyśleniami na temat kwarantanny i powrotu rozgrywek. Niestety, młody zawodnik widzi przyszłość w czarnych barwach.

Ucieszyłem się na decyzję o powrocie ligi. Ćwiczenia samemu w domu, a robienie tego wspólnie z drużyną czy nawet w grupach, to zupełnie co innego. Poza tym między zwykłą przerwą wakacyjną a taką niewymuszoną jest duża różnica. Nie ma też co ukrywać, że wprowadziła ona duży głód futbolu i tęsknotę za nim. W końcu jednak wrócimy na boiska, będziemy robić to, co kochamy, więc każdy z nas się cieszy – powiedział.

 – Dużo pracowałem indywidualnie w domu nad aspektami, na które zbytnio nie było czasu podczas zajęć drużynowych na boisku. Wiele z takich mankamentów, że tak powiem “na ciele” można było poprawić – zapewnia.

Niemniej myślę, że troszkę ciężko będzie wrócić do dyspozycji, którą prezentowaliśmy przed okresem kwarantanny. I mówię tu o każdym zawodniku Ekstraklasy, nie tylko o sobie. Na pewno nie będzie to łatwe zadanie, bo jesteśmy w nieco gorszej formie. Uważam jednak, że sytuacja w lidze raczej nie wywróci się do góry nogami z tego powodu, bo każda drużyna przechodziła przez coś takiego samego. Powinno więc to wyglądać w miarę podobnie jak wcześniej, tylko poziom meczów może być trochę niższy ze względu na długą przerwę i krótki okres przygotowawczy – mówi.

Bartosz Bida odniósł się także do egzaminów dojrzałości, które będzie zdawał na początku czerwca.

Było więcej czasu na naukę i starałem się to jakoś wykorzystać. Próbowałem podszkolić każdy możliwy przedmiot. Chociaż trochę, by ta matura wyglądała lepiej. No i pozytywnie zareagowałem na przesunięcie jej terminów, bo jest to dodatkowy czas -zakończył

Bartosz Bida w tym sezonie PKO Ekstraklasy wystąpił łącznie w 17 spotkaniach, w który zdobył trzy bramki i zanotował dwie asysty. Na boisku spędził 1117 minut. Bida w młodzieżowych reprezentacja Polski, zaczynając od U16, kończąc na U21, rozegrał 19 spotkań. W tym czasie zdobył 4 bramki. Branżowy portal transfermarkt.pl wycenia jego wartość na 1,30 mln euro.

Jagiellonia Białystok po 26. kolejkach PKO Ekstraklasy zajmuje 8. miejsce z dorobkiem 37 punktów.

Źródło: sportowefakty.pl, własne


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ONLINE W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *