Barcelona wygrała z Juventusem w finale Ligi Mistrzów! Potrójna korona faktem!

To co przewidywała większość stało się faktem – FC Barcelona pokonała Juventus Turyn w finale Ligi Mistrzów 3:1 i tym samym potrójna korona Katalończyków jest rzeczywistością!

Obydwaj trenerzy wystawili optymalne jedenastki. Z poważniejszych zmian Massimiliano Allegri nie wystawił kontuzjowanego Giorgio Chielliniego, a od pierwszych minut wystąpił Andrea Barzagli. Spotkanie perfekcyjnie rozpoczęło się dla Barcelony. Już w 4′ minucie znakomitą akcją popisali się piłkarze Blaugrany, a podanie Andresa Iniesty wykorzystał Ivan Rakitić. To nieco ustawiło spotkanie i do końca pierwszej połowy wydawało się, że Juventus nie będzie w stanie odpowiedzieć.

Turyńczycy jednak nie odłożyli szybko broni. Znakomitym podaniem popisał się Claudio Marchisio, który podał do Alvaro Moraty, a ten pokonał Marco-Andrew ter Stegena! To pobudziło piłkarzy Juventusu. W 66′ minucie doszło do kontrowersji, bo Dani Alves przytrzymał w swoim polu karnym Paula Pogbę w swoim polu karnym i ten upadł, ale arbiter nie odgwizdał jedenastki. Już chwilę później odpowiedziała niezwykle skutecznie Barcelona. Lionel Messi uderzył prosto w Gianluigiego Buffona, a ten wybił piłkę przed siebie, co wykorzystał Luis Suarez wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie. Chwilę później Neymar mógł podwyższyć wynik, ale przy strzale głową przypadkowo trafił w swoją rękę. Jednak co się odwlecze to nie uciecze. Neymar strzelił gola na 3:1 w doliczonym czasie gry dobijając Juventus.

Wygrywając Ligę Mistrzów Barcelona skompletowała triplet w tym sezonie. Juventus z kolei może mówić o dużym pechu, bo przegrał czwarty finał Ligi Mistrzów z rzędu (mowa o meczach w których brała udział).

Juventus Turyn – FC Barcelona 1:3 (0:1)
0:1 – Rakitić 4′
1:1 – Morata 55′
1:2 – Suarez 68′
1:3 – Neymar 90+7′

Juventus: Buffon – Lichtsteiner, Bonucci, Barzagli, Evra (89′ Coman) – Pirlo, Marchisio, Pogba – Vidal (79′ Pereyra) – Morata (85′ Llorente), Tevez.

Barcelona: ter Stegen – Alves, Pique, Mascherano, Alba – Iniesta (78′ Xavi), Busquets, Rakitić (90+1′ Mathieu) – Messi, Suarez (90+6′ Pedro), Neymar.

Żółte kartki: Vidal, Pogba (Juventus) oraz Suarez (Barcelona).