Barcelona pokonuje Celtic w International Champions Cup

W sobotę w Dublinie w ramach turnieju International Champions Cup Celtic zmierzył się z FC Barceloną. Zespół Luisa Enrique wygrał 3-1. Dla Dumy Katalonii był to pierwszy z istotnych test-meczów przed startem nowego sezonu.

FC Barcelona rozpocznie walkę o stawkę dopiero 14 sierpnia, gdy zagra w Superpucharze Hiszpanii z Sevillą. Barcelona zagra w sobotę w dość eksperymentalnym zestawieniu. Zabrakło czołowych piłkarzy zespołu, którzy mają za sobą występy na Euro 2016.

Już w pierwszej minucie Celtic był bliski objęcia prowadzenia. Obrona Barcelony popełniła błąd, piłka trafiła pod nogi Robertsa a ten uderzył tuż obok dalszego słupka.

Celtic od pierwszych minut bardzo aktywny, w szczególności Roberts jednak to Duma Katalonii w 11. minucie spotkania otworzyła wynik za sprawą Ardy Turana. Fantastyczne zachowanie na skrzydle Vidala który z “siatką” oszukał obrońcę i podał do lepiej ustawionego kolegi. Pozostawiony bez opieki przed polem karnym Celticu Arda Turan technicznym strzałem otworzył wynik.

W 29. minucie Griffiths po koszmarnym błędzie Martineza wyrównał stan rywalizacji. Jordi Masip wycofał do swojego obrońcy, a ten popełnił juniorski błąd w przyjęciu, co wykorzystał Leigh Griffiths, pakując futbolówkę do siatki z najbliższej odległości.

Tym remisem Szkoci nacieszyli się jedynie minutę. Pechową interwencję zaliczył Ambrose, który przeciął dośrodkowanie Camary z lewego skrzydła i pokonał własnego bramkarza.

W 40 minucie mieliśmy już 3-1 dla ekipy Luisa Enrique. Składna akcja mistrzów Hiszpanii. Luis Suarez wyłożył piłkę Munirowi, który z bliska podwyższył prowadzenie Barcelony.

Barcelona zmierzyła się z Celtikiem po raz pierwszy od 2013 roku. Wówczas w fazie grupowej Ligi Mistrzów Duma Katalonii wygrała na własnym boisku 6:1. Wcześniej, w Glasgow, także sięgnęła po trzy punkty (1:0). Celtic po raz ostatni pokonał tego rywala 7 listopada 2012 roku (2:1).

Barcelona ze spokojem szukała kolejnych okazji. Szkoci z kolei nie wykazywali wielkich chęci przyciśnięcia rywala.

Luis Suarez pokazał, że chce zdobyć swojego gola. Dwie dobre sytuacje w odstępie dwóch minut jednak żadna nie znalazła drogi do bramki.

Barcelona w drugiej połowie cały czas w spokojnym ataku pozycyjnym. Obie ekipy mocno spuściły z tonu.

Druga połowa w bardzo towarzyskim stylu, brakowało dokładności i chęci do dalszej gry. Ostatecznie to FC Barcelona wyszła zwycięska z tego pojedynku wygrywając z mistrzem Szkocji 3-1