

Barca przyjmuje karę
Klub FC Barcelona oficjalnie postanowił, że przyjmie karę nałożoną przez UEFA i zapłaci kwotę 30 tysięcy euro. Przyczyną naniesienia tej sankcji było wywieszenie flag katalońskich podczas finału Ligi Mistrzów w Berlinie.
Jak nie trudno się domyślić tutaj nie chodzi o pieniądze. Kwota 30 tysięcy euro dla takiego klubu jak FC Barcelona to pensja Messiego za 3 godziny pracy. W tej sprawie najważniejsza jest symbolika. Katalończycy postanowili nie wszczynać wojny z europejską federacją piłkarską i pokornie zapłacić należną kwotę. Oczywiście sama idea kary została przyjęta z wielkim oburzeniem wśród kibiców, działaczy i samych piłkarzy zespołu. Gerrard Pique oraz prezydent Bartomeu stwierdzili, że ta kara jest kompletnie niesprawiedliwa.
FC Barcelona wydała jeszcze oświadczenie, że kibice są nietykalni i za ich działaniami nie kryją się żadne polityczne intencje. Dodatkowo delegacja klubu uda się do prezesa UEFA, aby zapobiec takim sytuacjom w przyszłości.
-
AktualnościNeymar nie zagra z Haiti – pozostaje w New Jersey, by przygotować się do meczu ze SzkocjąNowacki / 19 czerwca 2026, 12:58
-


AktualnościMiroslav Koubek: 1:1 z RPA – żal niewykorzystanych sytuacji, ale reprezentacja Czech wciąż ma szanseNowacki / 19 czerwca 2026, 12:36
-


AktualnościKto sędziuje spotkanie Szkocja - Maroko? Poznaj arbitra tego meczu (20.06.2026)Nowacki / 19 czerwca 2026, 12:15
-


AktualnościOceny piłkarzy po meczu Meksyk - Korea Południowa (19.06.2026)Nowacki / 19 czerwca 2026, 11:49
-

AktualnościMeksyk - Korea Południowa statystyki. Wszystkie dane ze spotkania (19.06.2026)Nowacki / 19 czerwca 2026, 11:48
-

AktualnościUSA - Australia przewidywane jedenastki na spotkanie | 19.06.2026Nowacki / 19 czerwca 2026, 11:05





































