Atletico po karnych pokonuje Bayer!

Już przed meczem pewne było, że Aptekarze z Leverkusen łatwo nie dadzą pozbawić się 1/4 finału Ligi Mistrzów. Zaliczka z jaką przyjechali na Vicente Calderon nie była może duża, ale Niemcy zaprezentowali naprawdę ciekawy futbol w pierwszym spotkaniu. Diego Simeone mówił na konferencji prasowej, że wszystko jest możliwe, ale jego zespół będzie walczył o każdy centymetr boiska. Słowa dotrzymał, a Atletico po horrorze i rzutach karnych gra dalej!

Colchoneros z animuszem rozpoczęli spotkanie rewanżowe na własnym stadionie. Atut własnego boiska potrafią oni wykorzystać jak nikt inny. Ostatnią bramkę w LM na własnym stadionie stracili bowiem dokładnie 320 dni temu, w meczu 1/8 z AC Milanem.

Niestety dla Hiszpanów już w 21 minucie kontuzji doznał bramkarz Atletico Moya i na boisku musiał zameldować się Jan Oblak. Kilka chwil później straty z pierwszego meczu został odrobione, bowiem gola zdobył Mario Suarez.

Jeszcze przed końcem pierwszej połowy przeważające Atletico mogło stracić bramkę. Dogodnej sytuacji nie wykorzystał jednak Karim Bellarabi.

Druga połowa nadal wyglądała w ten sam sposób co pierwsza. Zepchnięty Bayer rozpaczliwie się bronił. Swoje szanse mieli Arda Turan i Fernando Torres, który pojawił się w końcówce spotkania.

Po 90 minutach był zatem remis w dwumeczu. 30 minut dogrywki miało wyłonić zwycięzcę. W niej ponownie dużo lepsi byli gospodarze, ale piłka jak na złość nie chciała wpaść do niemieckiej bramki. Po 120 minutach sędzia zarządził karne.

Pierwszy podszedł Raul Garcia i przestrzelił.  Za chwilę lekki strzał Calhanoglu wybronił Oblak. Prowadzenie Atleti dał w końcu Griezmann. Niemcy wyrównali za sprawą Rolfesa. Prowadzenie Madrytowi 2-1 zapewnił Suarez. Następnie do piłki podszedł Topruk i nie trafił. Jego los podzielił Koke. Bayer wyrównał na 2-2, ale przed szansą na zwycięstwo stanęło Atletico, do piłki podszedł Torres i nie pomylił się. Ostatniego karnego w drużynie Bayeru wykonywał Kiessling i przestrzelił.

Atletico zasłużenie awansowało do kolejnej rundy.

Atletico Madryt – Bayer Leverkusen 1:0 (1:0) rzuty karne: 3:2
1:0 Suarez 27′

Dwumecz: 1:1. Awans: Atletico