Atletico odrabia straty i remisuje z Juventusem!

Mirror

Dziś na Wanda Metropolitatno Atletico Madryt podejmowało Juventus. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Warto dodać, że Stara Dama miała dwubramkową przewagę, ale w wyniku wydarzeń boiskowych roztrwoniła ją.

Pierwsze minuty w grze Juventusu od razu wskazywały, że Turyńczycy będą chcieli wykorzystać Ronaldo i do niego zagrywać piłki. Portugalczyk dość dobrze umiał odnaleźć się w polu karnym swojego byłego lokalnego rywala. Osobne zadanie zaś miała defensywa. W szczególności mieli pilnować Felixa, ponieważ młoda gwiazda Atletico jest momentalnie nieprzewidywalna. W 10. minucie gry właśnie Felix przeprowadził kapitalną akcję. Zdecydował się pobiec samemu w kierunku pola karnego Juventusu mając obok aż czwórkę obrońców. Dla ułatwienia Diego Costa swoim zachowanie znacznie ułatwił mu tę akcję, po której oddał sytuacyjny strzał. Na szczęście świetnie wybronił go Szczęsny. Polaka po pierwszej połowie warto pochwalić. Pewnie zachowywał się przy stałych fragmentach gry, oraz przy bliskim kontakcie z rywalem. Na mocny strzał z dystansu zdecydował się Ronaldo, ale Oblak wybronił to uderzenie. Słabym punktem w obu ekipach była prawa obrona. Zaczynając od Danilo – źle się ustawiał, niepotrzebnie wybijał piłkę poza pole gry, gdy niebezpieczeństwo było już zażegnane. Z kolei Trippier miał problemy z grą bez przyjęcia. Akcje przez niego wykreowane miały by może więcej dynamiki, gdyby od razu posyłał piłkę w pole karne, a nie wcześniej przyjmował ją i odpowiednio ustawił. Joao Felix cały czas znajdował się w świetle bramki. Mimo że Costa był z dala od niego to Portugalczyk chciał walczyć o piłkę. W pewnym momencie Juventus całkowicie stracił kontrolę na spotkaniem. Gospodarze całkowicie przejęli inicjatywę, ale nie potrafili przełożyć tego na zdobycz bramkową. Przed gwizdkiem sędziego swoją szansę miał Felix, ale piłka przeleciała nad poprzeczką. Do przerwy 0:0.

Początek drugiej połowy mógł wprawić lekko w szok całą zgromadzoną widownie. W 48. minucie gola dla Juventusu zdobył Juan Cuadrado. Wykorzystał zagranie od Higuaina, a następnie posłał piłkę w lewe okienko. Oblak nie miał najmniejszych szans na jaką kolwiek obronę. Stara Dama chciała poddenerwować lekko gospodarzy, chcieli pokazać, że też potrafią długo utrzymać się przy piłce. W 60. minucie Atletico mogło doprowadzić do wyrównania, świetną ku temu okazję po składnej kombinacyjnej akcji miał Jose Maria Jimenez. W decydującej fazie źle podszedł do piłki. Kilka minut później Juventus podwyższył prowadzenie za sprawą Blaise’a Matuidiego. Pomocnik w idealnym momencie znalazł się przy bliższym słupku, wykorzystał wrzutkę w pole karne i zdołał umieścić piłkę w siatce. Los Colchoneros podrażnione stratą już drugiego gola ostro wzięło się do roboty. W 70. minucie po rozegraniu stałego fragmentu gry gola kontaktowego zdobył Stefan Savić. Goście jednak mieli swoje okazje na zamknięcie meczu. Jednej z nich nie wykorzystał Higuain, przegrał pojedynek z Oblakiem. W 90. minucie po rzucie rożnym Héctor Herrera świetnie odnalazł się w obrębie jedenastki Starej Damy i strzałem głową pokonał Wojciecha Szczęsnego. W doliczonym czasie gry swoją okazje miał Ronaldo, niestety trafił obok bramki. Mecz kończy się remisem 2:2.