W spotkaniu 1/8 Ligi Mistrzów pogrążony w kryzysie AC Milan przegrał na wyjeździe z Atletico madryt 4:1. Tym samym mediolańczycy pożegnali się z Ligą Mistrzów.

Wynik spotkania otworzył już w czwartej minucie naturalizowany Hiszpan Diego Costa. Zawodnik dobrze odnalzał się w polu karnym i strzałem rodem z filmów kung-fu pokonał zaskoczonego Abbiattiego. Przez dwadzieścia minut Atletico bawiło się z Milanem, nie dając “Rossonierim” dojść do głosu. kiedy wydaało się, że goście się otrząsnęli z szoku, Atletico uspokoiło grę. Szybko jednak tego pożałowali. Szukający gola Milan zaczął nacierać, co przełożyło się na bramkę w 27″minucie autorstwa Kaki.  Wtedy do goście zacżeli coraz śmielej zapuszczać się na połowę drużyny z Estadio Vicente Calderon. W 40″ minucie “Rojiblancos”  przeprowadzili wzorową akcję co na gola zamienił Arda Turan. Do końca pierwszej części spotkania obie drużyny toczyły zacięty bój. Po przerwie Atletico chciało dobić przeciwników, lecz mimo ogromnej przewagi przez blisko pół godziny ich starania były bezowocne. W 71″ minucie rzutwolny za zagranie ręką na gola zamienił Raul Garcia. Mimo to drużyna z Włoch chiała opuścić Hiszpanię z honorem. Najpierw w poprzeczkę uderzył Robinho, a następnie Muntari zatrzymał kontrę madryckiej drużyny. W 84″ minucie wynik spotkania ustaił Diego Costa, który zrehabilitował się, za zepsucie poprzedniej akcji.

Atletico Madryt 4:1 (2:1) AC Milan (w pierwszym meczu: 1:0 dla Atletico)