“AS” – Antonio Rudiger na testach medycznych w Madrycie

Rüdiger

Sky Sports


Szkoleniowiec Chelsea, Thomas Tuchel potwierdził informacje dotyczące odejścia Antonio Rudigera po zakończeniu sezonu. Nowym pracodawcą reprezentanta Niemiec będzie Real Madryt.

Pierwsze spekulacje dotyczące zainteresowania ze strony Królewskich wspomnianym zawodnikiem pojawiły się w grudniu ubiegłego roku. Niemiec zgodził się na redukcję swojego wynagrodzenia, przez co w Hiszpanii będzie mógł liczyć na mniejszy zastrzyk gotówki niż ma to obecnie miejsce.

– Sytuacja wygląda tak, że Antonio chce opuścić klub. Poinformował mnie o tym w prywatnej rozmowie. Daliśmy z siebie wszystko, ale z powodu zaistniałej sytuacji nie jesteśmy w stanie zrobić nic więcej. Mamy związane ręce, a sankcja zakończyła naszą rozmowę. Nie bierzemy tego do siebie, ponieważ jest to wyłącznie decyzja piłkarza – zaznaczył Thomas Tuchel.

Z raportu opublikowanego przez “The Athletic” wynika, że 29-latek odrzucił ofertę dotyczącą przedłużenia współpracy z obecnym pracodawcą. Rudiger w Anglii mógł liczyć na wynagrodzenie 230 tys. euro tygodniowo, co uczyniłoby go najlepiej opłacanym środkowym obrońcą w historii Chelsea.

Według “El Chiringuito” oraz “AS” w ciągu najbliższych kilku dni Antonio Rudiger przejdzie testy medyczne, a następnie dołączy do Realu Madryt. Informacje te potwierdził Fabrizio Romano dodając, iż obrońca Chelsea po wygaśnięciu kontraktu zwiąże się z madryckim klubem umową obowiązującą do czerwca 2026 roku.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.