Arsenal Londyn ograł Borussię Dortmund na Westfalenstadion 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa w 62. minucie zdobył Aaron Ramsey.

Pierwsza połowa zaczęła się dość niemrawo. Obie drużyny bały się zaatakować. Pierwsza groźna sytuacja miała miejsce w 19. minucie. Po dośrodkowaniu Reusa piłkę na środek pola karnego zgrał Bender. Do piłki doszedł Subotić, ale piłka po jego strzale minimalnie minęła bramkę Szczęsnego. Chwilę później genialną okazję zmarnował Mchitarjan.

Do 45. minuty przeważali gospodarze. Próbowali m.in. Błaszczykowski, Lewandowski, Reus i Sahin. Jednak Szczęsny nie dał się pokonać.

Pierwsza część gry zakończyła się niesprawiedliwym wynikiem 0:0. Arsenal nie oddał ani jednego strzału na bramkę Wiedenfellera.

Po zmianie stron gospodarze ruszyli do zdecydowanych ataków. W ciągu siedmiu minut Borussia stworzyła sobie dwie świetne sytuację, ale gości z opresji wybawił Wojtek Szczęsny broniąc strzały Reusa i Błaszczykowskiego.

W 62. minucie Arsenal oddał pierwszy strzał na bramkę i od razu zdobył bramkę. Oezil pięknie podał w pole karne, gdzie Giroud zgrał głową do Aarona Ramseya, a ten zgubił krycie Nevena Suboticia i z bliska wepchnął piłkę do siatki.

Borussia nadal atakowała. Piłkarze trenera Kloppa byli jednak bezradni. Arsenal świetnie ustawił się w obronie, nie pozwalając zdobyć wyrównującej bramki gospodarzom.

W 90. minucie miała miejsce bardzo kontrowersyjna sytuacja. W polu karnym Mertesacker ewidentnie ciągnął za koszulkę Lewandowskiego. Polak przewrócił się, ale sędzia nie odgwizdał rzutu karnego. Po chwili zakończył bardzo dobre spotkanie.

Polacy w barwach Borussii rozegrali dość dobre zawody. Lewandowski był dobrze pilnowany przez londyńskich obrońców, ale walczył i potrafił znaleźć się w dobrej sytuacji. Błaszczykowski grał bardzo dobrze. Jego gra naprawdę mogła się podobać. Złożyły się na to dokładne podania, wygrywane pojedynki jeden na jeden i świetne rajdy prawą flanką.
Dobra gra naszych reprezentantów jednak na nic się zdała. Borussia jest w ciężkiej sytuacji przed kolejnymi spotkaniami w fazie grupowej LM.

Borussia Dortmund – Arsenal Londyn 0:1 (0:0)