live.premierleague.com

W 16. kolejce angielskiej Premier League Arsenal Londyn wygrał na wyjeździe z Aston Villa 2:0.Bramki strzelali Giroud oraz Ramsey.

Aston Villa znajduje się na samym dole tabeli i dzisiaj przed nimi było arcytrudne wyzwanie by pokonać rozpędzony Arsenal, który w środku tygodnia wywalczył awans do następnej fazy rozgrywek Ligi Mistrzów.

O tym, że to “Kanonierzy” będą dyktować warunki gry kibice zgromadzeni na Villa Park przekonali się już w 8. minucie, kiedy Olivier Giroud wykorzystał rzut karny po faulu na Theo Walcottie.

Przed przerwą padła ostatnia bramka w tym meczu. Kontra podopiecznych Wengera została zwieńczona bramką Aarona Ramseya który po podaniu Özila trafił do pustej bramki Guzana.

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Arsenal awansował na pozycję lidera Premier League z 33. punktami na koncie, mając o jedno oczko więcej od Leicester, które jutro podejmie na własnym boisku Chelsea Londyn. Aston Villa wciąż okupuje ostatnią pozycję w tabeli z dorobkiem 6. punktów.

Aston Villa 0-2 Arsenal Londyn, 13.12.2015 r., godz. 14:30, Villa Park, Birmingham.

0-1, Giroud rz. k. (8′)

0-2, Ramsey (38′)

Aston Villa: Guzan – Hutton, Okore, Lescott, Bacuna – Veretout, Sanchez, Gueye (Grealish 78′) – Ayew, Gestede (Gil 57′), Sinclair (Traore 87′).

Arsenal: Cech – Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal – Ramsey, Flamini, Walcott (Oxlade-Chamberlain 64′), Özil (Chambers 86′), Campbell (Gibbs 64′) – Giroud.

Autor: Mateusz Policha