W spotkaniu trzeciej kolejce Champions League Arsenal Londyn pokonał po zaciętym spotkaniu monachijski Bayern 2:0. Bramki na wagę trzech punktów zdobyli Giroud oraz Mesut Özil.

Żeby liczyć się jeszcze w walce o awans do następnej rundy Arsenal musiał wygrać dzisiejsze spotkanie. Mimo, ze od początku dominowali Bawarczycy, to Arsenal stwarzał większe zagrożenie przed bramką Neuera. Przykładem może być sytuacja z 33. minuty, gdy niemiecki golkiper w niezwykły sposób wybronił strzał głową Theo Walcotta. Do przerwy obie ekipy schodziły z bezbramkowym remisem.

Na drugą połowę bardziej zdeterminowani wyszli “Kanonierzy”, którzy byli skuteczniejsi od rywali. W 77. minucie Olivier Giroud po zamieszaniu w polu karnym przy dośrodkowaniu z rzutu wolnego szczęśliwie skierował piłkę do siatki Neuera. Podopieczni Wengera poszli za ciosem i w doliczonym czasie gry zdobyli drugą bramkę. Podanie od Bellerina na bramkę, choć trzeba przyznać, że nie bez kontrowersji, zamienił Mesut Özil. Strzał Özila zdołał wybronić Neuer, ale zrobił to już gdy piłka przekroczyła linię bramkową. Chwilę potem sędzia zakończył zmagania na Emirates Stadium i z trzech punktów mogli cieszyć się “Kanonierzy”.

W tabeli grupy “F” Bayern wciąż na prowadzeniu z 6. punktami na koncie, ale tyle samo oczek w dorobku ma Olympiakos Pireus, który jest drugi. Arsenal awansował na 3. pozycję w tabeli a rewanże zostaną rozegrane za dwa tygodnie.

Arsenal Londyn 2:0 Bayern Monachium, 20.10.2015 r., Emirates Stadium.

1:0, Giroud (77′)

2:0, Özil (90+3′)